#TeżByliśmy
Bohaterki i Bohaterowie Powstania Warszawskiego zaangażowani w kampanię BohaterON wspierają MŁODE GŁOWY, czyli projekt Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej.
Mamy jeden cel – łączymy pokolenia. Z okazji obchodów okrągłej, 80. rocznicy Powstania Warszawskiego zapraszamy w wyjątkową podróż, w ramach której stworzyliśmy materiały edukacyjne dla szkół.
To jest tylko kolejna lekcja historii. To słowa zrozumienia, otuchy i dodanie siły w codziennych zmaganiach – tym młodszym i starszym z nas. Bez porównywania i oceniania. Bo przecież każde pokolenie mierzy się z wyzwaniami na miarę swoich czasów. Wierzymy, że rozmowa ma moc, wciąż więcej nas łączy, niż dzieli. A tylko razem możemy zmieniać świat na lepsze.
Co powiedzieliby sobie samym z młodości uczestnicy Powstania Warszawskiego? Bohaterowie naszego projektu i mówią – „też byliśmy”.
Też byliśmy młodzi.
Też byliśmy zakochani.
Też byliśmy przejęci szkołą.
#TeżByliśmy
Fotografką i współtwórczynią kampanii #TeżByliśmy jest Marta Wojtal.
Obejrzyj zdjęcia z sesji: Facebook BohaterON oraz fotorelację z odsłonięcia wystawy: klik
„MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” x BohaterON – włącz historię! Łączymy pokolenia.
Jak co roku w akcji „BohaterON w Twojej Szkole” bezpłatnie mogły wziąć udział przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, drużyny harcerskie, hufce pracy oraz inne placówki edukacyjne pracujące z dziećmi i młodzieżą. W tegorocznej edycji, celem było połączenie wiedzy historycznej z tematami ważnymi dla współczesnych młodych ludzi i zadbaniem o ich dobrostan emocjonalny. Na uczestników czekały nowe, angażujące materiały edukacyjne dla 4 grup wiekowych wraz ze scenariuszami lekcji dla nauczycieli i edukatorów. Omawiane treści i wykorzystywane narzędzia zostały dostosowane do możliwości i potrzeb konkretnej grupy wiekowej. Nasze wyjątkowe opowiadania, filmy oraz scenariusze, stworzone we współpracy z ekspertem-psychologiem projektu MŁODE GŁOWY, wprowadziły elementy dotyczące zdrowia psychicznego, dbając o emocje i uczucia towarzyszące uczniom podczas odkrywania kolejnych kart historii. W tym roku, w trosce o odbiorców naszych materiałów na początku scenariusza nauczyciele znaleźli „Kwadrans dla MŁODYCH GŁÓW” – wskazówki i zadania przygotowane przez Joannę Szulc, psycholożkę i ekspertkę projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. W poprzednich latach kładliśmy nacisk na edukację historyczną, w tym roku poszerzyliśmy naszą misję, wspierając również zdrowie psychiczne młodego pokolenia. Wszystkie materiały są ogólnodostępne i bezpłatne, znajdują się na stronie projektu: BohaterON w Twojej Szkole
Pomóż nam zrealizować tę misję! Co możesz zrobić?
- Zaangażuj się w naszą akcję w social mediach. Wystarczy, że dodasz swoje zdjęcie z czasów nastoletnich i oznaczysz je #teżbyliśmy
- Zobacz rezultaty wsparcia naszej zbiórki https://www.siepomaga.pl/tezbylismy
Dołącz do nas!
To nie będzie tylko kolejna lekcja historii.