Dotacje Ministerstwa Obrony Narodowej | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Dotacje Ministerstwa Obrony Narodowej

Pomoc Powstańcom Warszawskim w ramach kampanii BohaterON
09.05-20.12.2022 r. | dotacja: 112 000 zł

Fundacja Rosa, w ramach kampanii BohaterON będzie realizować dotację Ministerstwa Obrony Narodowej na pomoc Powstańcom Warszawskim. Dofinansowanie obejmuje zakup i dostawę posiłków dla Powstańców oraz pomoc rzeczową – zakup i dostawę artykułów higienicznych i medycznych.

W ramach zadania dostarczymy blisko 4000 posiłków do ok. 30 kombatantów przez okres 8 miesięcy. Wsparcie w postaci pomocy rzeczowej udzielone zostanie ok. 24 kombatantom.
Fundacja, dzięki kilkuletniej współpracy ze środowiskiem powstańczym na bieżąco pozyskuje informacje o potrzebujących wsparcia – zgłaszają się sami, są zgłaszani przez sąsiadów/osoby pomagające lub przez inne organizacje działające na rzecz Powstańców Warszawskich.

Pomoc Powstańcom Warszawskim w ramach kampanii BohaterON

01.08-31.12.2021 r. | dotacja: 91 500

Dzięki otrzymanemu wsparciu od sierpnia 2021 do grudnia 2021 dostarczyliśmy ponad 2500 posiłków do Powstańców Warszawskich. Pomocą zostali objęci kombatanci i ich najbliższe rodziny (mąż/żona w sytuacji kiedy mieszkają wspólnie), z różnych regionów Polski.

„Ja bym sobie rady nie dał, gdybym jeszcze musiał obiady i śniadania robić sam.”

Zbigniew Rylski ps. „Brzoza”

W ramach dofinansowania wsparliśmy Powstańców środkami higienicznymi, medycznymi oraz artykułami pielęgnacyjnymi do opieki nad osobami w podeszłym wieku i mającymi problemy
z samodzielnym funkcjonowaniem. Zrealizowaliśmy blisko 50 zamówień na artykuły higieniczne i medyczne.

„Chciałem w jego imieniu, bardzo ale to bardzo serdecznie podziękować za pomoc. To co jest najcenniejsze to Państwo jesteście na każde życzenie i na każdą potrzebę, to dotyczy zarówno kwestii wyżywienia jak i kwestii codziennej pielęgnacji”

Tomasz Listopadzki – syn Powstańca Wiktora Listopadzkiego ps. „Wróbel”.

Chciał(a)byś dołączyć do naszego zespołu?
A może znasz Powstańca, który również potrzebuje wsparcia?

Napisz do nas