Partnerzy | Bohateron

Partnerzy

Partnerzy Strategiczni

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, Platts TOP250 i Thompson Reuters TOP100. Grupa ORLEN prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw.Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do ponad 100 krajów.
PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, a zarazem największym przemysłowym producentem energii elektrycznej dysponującym mocami na poziomie 1,9 GWe. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2018 roku wyniosły ok. 211 mln boe.
ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł. PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już szósty raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.

Narodowy Bank Polski (NBP) jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej. Wypełnia zadania określone w Konstytucji RP, ustawie o Narodowym Banku Polskim i ustawie Prawo bankowe. NBP pełni trzy podstawowe funkcje: banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa.
Narodowy Bank Polski ze szczególnym szacunkiem odnosi się do naszej historii. Korzystając ze swoich wyłącznych uprawnień emisyjnych, upamiętnia, poprzez emisje monet i banknotów okolicznościowych, wybitne postaci, wydarzenia, miejsca, świadectwa kultury materialnej oraz duchowej ważne dla naszej narodowej pamięci.
Narodowy Bank Polski od lat jest zaangażowany w działania na rzecz popularyzacji wiedzy o ważnych wydarzeniach i postaciach związanych z Polską. Działania te realizowane są m.in. poprzez emisję wartości kolekcjonerskich (w tym monet upamiętniających Powstanie Warszawskie, bohaterów walki o wolną i suwerenną Polskę – monety z serii „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni”). Ważnym elementem misji NBP – jako banku centralnego wspierającego rozwój gospodarczy Rzeczypospolitej Polskiej – jest podejmowanie działań służących łączeniu edukacji ekonomicznej z promowaniem postaw kształtujących szacunek wobec przeszłości oraz odpowiedzialność za rozwój przyszłych pokoleń

Partnerzy

Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60. rocznicę wybuchu Powstania. Jest ono wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy w 1944 roku walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Dzięki wykorzystaniu współczesnych środków prezentacji Muzeum jest miejscem pamięci, które łączy historię z nowoczesnością, odtwarzając atmosferę powstańczej Warszawy.

Instytut Pamięci Narodowej został powołany na mocy ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Inne ważne zadania Instytutu, to prowadzenie badań naukowych oraz działalność w zakresie edukacji historycznej.

Fundacja PZU od 2004 roku realizuje działania filantropijne Grupy PZU, które są elementem jej strategii zaangażowania społecznego. „Blisko ludzi i ich potrzeb” – to motto Fundacji, która współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami, klubami sportowymi, szkołami i uczelniami, wspierając realizację wielu projektów.

Poczta Polska
Narodowy Operator Pocztowy wspiera akcje o charakterze patriotycznym, kulturalnym i historycznym. Poprzez sieć prawie 7600 placówek, oraz ponad 80 000 pracowników Poczta Polska dociera do wszystkich klientów w Polsce, a dzięki platformie Envelo jest gotowa, by świadczyć usługi cyfrowe na rzecz obywateli.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, od ponad 60 lat działa nieprzerwanie na rynku loteryjnym w Polsce. Oferuje swoim klientom gry liczbowe i loterie pieniężne dostępne w 17 000 punktach sprzedaży oraz na lotto.pl. Spółka jest także jednym z najważniejszych filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Dzięki swoim graczom od 1994 roku przekazała ponad 14 miliardów złotych na te dwie ważne dziedziny życia społecznego.

Polskie Linie Lotnicze LOT to firma z 90-letnim doświadczeniem. Co roku gościmy na pokładach naszych samolotów ponad 9 milionów pasażerów, którym codziennie zapewniamy możliwie najkrótszą i najbardziej komfortową podróż do ponad 110 destynacji na świecie, dziennie wykonując średnio 350 rejsów. Samoloty LOT-u tworzą jedną z najmłodszych flot w Europie. Połączenia dalekodystansowe obsługujemy najnowocześniejszymi samolotami świata, Boeingami 787 Dreamliner.

POLREGIO to marka, która należy do Przewozów Regionalnych. Spółka jest największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 27%. Misją POLREGIO jest nowoczesna kolej regionalna, która zapewnia bezpieczne podróżowanie, docierając do dużych i małych miejscowości we wszystkich regionach kraju.

PGE jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży energetycznej i od lat inspiruje pozytywną energią. Grupa angażuje się w inicjatywy podtrzymujące pamięć o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. PGE wspiera m.in. projekt „Paczka dla Kombatanta”, w ramach którego do środowiska kombatantów trafiają paczki świąteczne, oraz projekt „Bohaterowie naszej przyszłości” polegający na udzieleniu dodatkowego wsparcia finansowego uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Platige Image jest polskim studiem produkcyjnym i postprodukcyjnym. Specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów wizualnych dla świata filmu, rozrywki, edukacji oraz reklamy, a także produkcji imprez masowych i tworzeniu opraw telewizyjnych w technologii Vizrt. Jest jednym z najbardziej znanych studiów produkujących cinematiki dla producentów i wydawców gier komputerowych. Zespół tworzy ponad 200 artystów i ekspertów: reżyserów, dyrektorów artystycznych, grafików, designerów, animatorów i producentów. Przez ponad 20 lat działalności studio zdobyło ponad 200 nagród i wyróżnień, m.in. BAFTA, EFA, nagrodę Goya, nagrody na festiwalu SIGGRAPH oraz nominacje do Oscarów, Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes i Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Polskie Radio to największe publiczne radio w Polsce. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24, a także Polskie Radio dla Zagranicy oraz Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom i Polskie Radio Chopin nadawane przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+. Portal polskieradio.pl udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne, multimedia. Polskie Radio emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże.

Telewizja Polska S.A. – jako spółka Skarbu Państwa – ma status nadawcy publicznego funkcjonującego na mocy ustawy o radiofonii i telewizji. Obejmuje zasięgiem prawie 100 proc. terytorium Polski i utrzymuje pozycję lidera na rodzimym rynku telewizyjnym. Jest najsilniejszym nadawcą, producentem i dystrybutorem w Europie Środkowej. W portfolio TVP znajdują się 2 stacje ogólnotematyczne o zasięgu ogólnopolskim: TVP1 i TVP2, programy regionalne – TVP3, programy dla odbiorców za granicą w języku polskim i innych językach: TVP Polonia, Bielsat TV, Poland IN oraz kanały tematyczne: TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP HD, TVP Sport, TVP ABC i TVP Parlament. Telewizja publiczna oferuje swoim widzom kulturę na najwyższym poziomie, największe sportowe emocje i najlepszą rozrywkę.

Komitet honorowy
Wsparcie akcji