Partnerzy
Partnerzy Strategiczni

Grupa ORLEN jest zintegrowanym koncernem multienergetycznym, prowadzącym działalność w Europie Środkowej i Kanadzie. Zapewnia energię i paliwa ponad 100 milionom Europejczyków, a zaawansowane produkty koncernu dostępne są w blisko 90 krajach na 6 kontynentach. Grupa ORLEN konsekwentnie buduje pozycję regionalnego lidera transformacji energetycznej, wdrażając czyste, przyjazne środowisku technologie oraz energetykę opartą o nisko i zeroemisyjne źródła wytwarzania. Działania Grupy ORLEN podporządkowane są realizacji strategii osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku. Grupa ORLEN jest zdecydowanym liderem sprzedaży detalicznej paliw w Europie Centralnej. Na koniec 2021 roku łączna liczba stacji wyniosła 2 881 obiektów.

POLREGIO to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 26% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta blisko 70 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie.
Partnerzy

Muzeum Powstania Warszawskiego od ponad 18 lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc Stolicy. Jest ono wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy w 1944 roku walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Dzięki wykorzystaniu współczesnych środków prezentacji Muzeum jest miejscem pamięci, które łączy historię z nowoczesnością, odtwarzając atmosferę powstańczej Warszawy.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – państwowa instytucja kultury upowszechniająca wiedzę o II wojnie światowej, pielęgnująca pamięć o jej ofiarach i bohaterach. Muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną i badawczą, w ramach zlokalizowanej 14 m pod ziemią wystawy głównej zajmującej pow. niemal 5 tys. m², wystaw czasowych, działań edukacyjnych, wydawniczych oraz prac naukowo-badawczych. Muzeum pełni funkcję centrum kulturalnego obejmującego: kino, sale konferencyjne, restauracje, sklep muzealny i apartamenty. MIIWŚ jest także inwestorem budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, na terenie historycznego pola bitwy.

Instytut Pamięci Narodowej został powołany na mocy ustawy z 18 grudnia 1998 r. Od ponad 20 lat realizuje misję przywracania pamięci: gromadzi i zarządza dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r.; prowadzi śledztwa w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, badania naukowe oraz prace mające na celu upamiętnienie walk oraz męczeństwa narodu polskiego w XX w. IPN poszukuje i identyfikuje ofiary wojen i represji, prowadzi działalność wydawniczą: od publikacji naukowych, po komiksy historyczne. Instytut stale się rozwija, odczytując znaki czasu, zajmuje się budowaniem nowych modeli edukacji i upamiętnieniem ważnych wydarzeń i postaci historycznych, przy wykorzystaniu przy mediów, najnowszych technologii oraz polskiego dziedzictwa kulturowego. Jest wierny swojej misji, bo pamięć to klucz do przyszłości.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo właściwe do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego (obecnie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego) z siedzibą w Warszawie jest resortem rządowym odpowiedzialnym za kulturą i dziedzictwo narodowe na szczeblu centralnym. Na czele ministerstwa stoi minister

Narodowe Centrum Kultury (NCK) jest jedną z największych instytucji kultury w Polsce, o bardzo szerokim spektrum działania. Organizuje i współorganizuje krajowe i międzynarodowe festiwale (np. Eufonie, Wschód Kultury), koncerty, przeglądy, konferencje, szkolenia, webinaria. Prowadzi działalność edukacyjną, badawczą, wystawienniczą, m. in. zarządza galerią Kordegarda, gdzie prezentowane są prace czołowych polskich artystów. Aktywnie działa na rzecz rozwoju, promocji i profesjonalizacji polskiej kultury. Upamiętnia ważne wydarzenia i postacie z polskiej historii. Zarządza ogólnokrajowymi programami dotacyjnymi i stypendialnymi, za pośrednictwem których wspiera instytucje, organizacje i twórców. Ponadto NCK wydaje książki, gry i płyty, angażuje się w produkcje filmowe (w tym pionierskie projekty VR), realizuje murale i podcasty poświęcone kulturze.

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego jest instytucją, której nadrzędnym celem jest wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Oznacza to, że Instytut służy wsparciem organizacjom pozarządowym, takim jak m.in.: fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, spółdzielnie, koła gospodyń wiejskich, centra aktywności społecznej, media obywatelskie i think tanki. Organizacje te tworzą ludzie, którzy działają na rzecz dobra wspólnego. Wielu z nich wspiera swoje lokalne społeczności. Działają w bardzo różnych branżach – edukacji, sztuki, wsparcia osób starszych i niepełnosprawnych, sportu i ekologii. Dla tych organizacji Narodowy Instytut Wolności organizuje konkursy dotacyjne. Od początku swojego funkcjonowania NIW-CRSO przeznaczył ponad 750 mln zł w formie dotacji na wsparcie organizacji pozarządowych.

Fundacja PZU od 2004 roku realizuje działania filantropijne Grupy PZU, które są elementem jej strategii zaangażowania społecznego.
Celem Fundacji jest: promowanie edukacji dzieci i młodzieży, wspieranie talentów oraz wyrównywanie szans osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także zwiększanie dostępu do dóbr kultury i życia społecznego, czyli szeroko rozumiany rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
„Blisko ludzi i ich potrzeb” – to nasze motto.”

Poczta Polska – polski lider usług komunikacyjnych oraz Narodowy Operator Pocztowy, z którego usług korzysta ponad 90% Polaków. Poczta Polska od zawsze pielęgnuje pamięć o bohaterach z kart polskiej historii. Będąc Narodowym Operatorem Pocztowym włącza się w aktywności, które służą wszystkim obywatelom. Jest instytucją, która funkcjonuje w przestrzeni publicznej na zasadzie misji. Mając za sobą ponad 460 lat tradycji czuje się w obowiązku nieść wartości płynące z dziejów całego narodu i być przekaźnikiem historii Polski.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, działa nieprzerwanie od ponad 66 lat, zapewniając klientom dostęp do szerokiej oferty produktów gamingowych. Spółka jest jednym z filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Od 1994 roku tylko z tytułu dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych firma przekazała ponad 17,7 mld zł na sport i kulturę. Totalizator Sportowy od samego początku wspiera kampanię BohaterON (I edycja w 2016 r.) i towarzyszy – jako wieloletni partner – obchodom rocznicy Powstania Warszawskiego.

Polskie Linie Lotnicze LOT są jedną z 12 najdłużej istniejących linii lotniczych na świecie. W pierwszy rejs z pasażerami LOT wyruszył w 1929 roku, by dziś z sukcesem realizować misję globalnego przewoźnika lotniczego. Pasażerom oferuje komfortowe i bezpieczne podróże na pokładach jednej z najmłodszych oraz najbardziej zaawansowanych technologicznie flot na świecie. Dzięki rozbudowanej siatce rejsów LOT dociera do najdalszych zakątków świata, łącząc Warszawę z portami lotniczymi w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Tylko w 2019 roku na swoich pokładach przewoźnik gościł ponad 10 milionów pasażerów.

PGNiG SA zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, importem gazu oraz jego sprzedażą na rynku hurtowym. Poprzez spółki zależne PGNiG działa w obszarze magazynowania, sprzedaży detalicznej i przesyłu gazu, produkcji energii elektrycznej i ciepła. Grupa Kapitałowa PGNiG działa m.in. w Norwegii, Pakistanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. PGNiG prowadzi projekty związane z wykorzystaniem biometanu oraz magazynowaniem i dystrybucją wodoru i rozwija segment OZE

Fundacja PGNiG wspiera inicjatywy na rzecz dziedzictwa narodowego i kultury, a także nauki i edukacji. Wspieramy także przedsięwzięcia mające na celu niesienie pomocy potrzebującym. Rozgrzewamy Polskie Serca!

Fundacja State of Poland została powołana, by na każdym kroku, w kraju i za granicą, promować Polskę jako markę, w której można się zakochać. Chwalimy się w świecie polskimi osiągnięciami gospodarczymi, naukowymi i kulturowymi oraz rozsławiamy polski styl życia. Prowadzimy szereg projektów, takich jak Festiwal Jabłonki Swawole, by przedstawiać nasz kraj w nowym, inspirującym i oryginalnym kontekście – jako miejsce atrakcyjne, stymulujące, z własnym jasno zdefiniowanym i unikalnym charakterem oraz z klimatem sprzyjającym pomysłowym i przedsiębiorczym ludziom. Wszystko w myśl sentencji autorstwa S. Wyspiańskiego, że „Polska to Wielka Rzecz”.
Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia – buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą – ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Telewizja Polska S.A. – jako spółka Skarbu Państwa – ma status nadawcy publicznego funkcjonującego na mocy ustawy o radiofonii i telewizji. Obejmuje zasięgiem prawie 100 proc. terytorium Polski i utrzymuje pozycję lidera na rodzimym rynku telewizyjnym. Jest najsilniejszym nadawcą, producentem i dystrybutorem w Europie Środkowej. W portfolio TVP znajdują się dwie stacje ogólnotematyczne o zasięgu ogólnopolskim: TVP1 i TVP2, programy regionalne – TVP3, programy dla odbiorców za granicą w języku polskim i innych językach: TVP Polonia, Bielsat TV, Poland IN oraz kanały tematyczne: TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP HD, TVP Sport, TVP ABC i TVP Parlament. Telewizja publiczna oferuje swoim widzom kulturę na najwyższym poziomie, największe sportowe emocje i najlepszą rozrywkę.

Minister Obrony Narodowej kieruje działem administracji rządowej obrona narodowa oraz jest organem, za którego pośrednictwem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej sprawuje w czasie pokoju zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej.

Minister Obrony Narodowej kieruje działem administracji rządowej obrona narodowa oraz jest organem, za którego pośrednictwem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej sprawuje w czasie pokoju zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej.
Komitet honorowy





















Wsparcie akcji
































































