Partnerzy | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Wysłano 2027 kartek za kwotę 59630 zł.

Partnerzy

Partnerzy Strategiczni

PKN ORLEN jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250.
Grupa ORLEN prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do 110 krajów, a 60 proc. przychodów generowane jest poza granicami kraju. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2019 roku wyniosły 197,3 mln boe. ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 4 ,7 mld zł. PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już siódmy raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.

POLREGIO to największy pasażerski przewoźnik w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta ponad 88 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 26%. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

Partnerzy

Muzeum Powstania Warszawskiego od ponad 15 lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc Stolicy. Jest ono wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy w 1944 roku walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Dzięki wykorzystaniu współczesnych środków prezentacji Muzeum jest miejscem pamięci, które łączy historię z nowoczesnością, odtwarzając atmosferę powstańczej Warszawy.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – państwowa instytucja kultury upowszechniająca wiedzę o II wojnie światowej, pielęgnująca pamięć o jej ofiarach i bohaterach. Muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną i badawczą, w ramach zlokalizowanej 14 m pod ziemią wystawy głównej zajmującej pow. niemal 5 tys. m², wystaw czasowych, działań edukacyjnych, wydawniczych oraz prac naukowo-badawczych. Muzeum pełni funkcję centrum kulturalnego obejmującego: kino, sale konferencyjne, restauracje, sklep muzealny i apartamenty.

Instytut Pamięci Narodowej został powołany na mocy ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Inne ważne zadania Instytutu, to prowadzenie badań naukowych oraz działalność w zakresie edukacji historycznej, a także prowadzenie prac mających na celu upamiętnienie walk oraz męczeństwa narodu polskiego oraz poszukiwania i identyfikację poległych oraz ofiar wojen i represji.

Narodowy Bank Polski (NBP) jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej. Wypełnia zadania określone w Konstytucji RP, ustawie o Narodowym Banku Polskim i ustawie Prawo bankowe. NBP pełni trzy podstawowe funkcje: banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa.
Narodowy Bank Polski ze szczególnym szacunkiem odnosi się do naszej historii. Korzystając ze swoich wyłącznych uprawnień emisyjnych, upamiętnia, poprzez emisje monet i banknotów okolicznościowych, wybitne postaci, wydarzenia, miejsca, świadectwa kultury materialnej oraz duchowej ważne dla naszej narodowej pamięci.
Narodowy Bank Polski od lat jest zaangażowany w działania na rzecz popularyzacji wiedzy o ważnych wydarzeniach i postaciach związanych z Polską. Działania te realizowane są m.in. poprzez emisję wartości kolekcjonerskich (w tym monet upamiętniających Powstanie Warszawskie, bohaterów walki o wolną i suwerenną Polskę – monety z serii „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni”). Ważnym elementem misji NBP – jako banku centralnego wspierającego rozwój gospodarczy Rzeczypospolitej Polskiej – jest podejmowanie działań służących łączeniu edukacji ekonomicznej z promowaniem postaw kształtujących szacunek wobec przeszłości oraz odpowiedzialność za rozwój przyszłych pokoleń

Fundacja PZU od 2004 roku realizuje działania filantropijne Grupy PZU, które są elementem jej strategii zaangażowania społecznego. „Blisko ludzi i ich potrzeb” – to motto Fundacji, która współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami, klubami sportowymi, szkołami i uczelniami, wspierając realizację wielu projektów.

Poczta Polska już czterokrotnie była Partnerem projektu BohaterON – włącz historię!. Dla naszej firmy, która
w swojej, ponad 460. letniej historii wielokrotnie dawała wyraz patriotycznych wartości i niepodległościowych dążeń, udział w tym projekcie jest powodem do zaszczytu, dumy i radości.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, od prawie 65 lat działa nieprzerwanie na rynku loteryjnym w Polsce. Oferuje swoim klientom gry liczbowe i loterie pieniężne dostępne w 18 000 punktach sprzedaży oraz na lotto.pl. Spółka jest także jednym z najważniejszych filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Dzięki swoim graczom od 1994 roku przekazała ponad 15 miliardów złotych na te dwie ważne dziedziny życia społecznego.

Polskie Linie Lotnicze LOT to firma z ponad 90-letnim doświadczeniem. Co roku gościmy na pokładach naszych samolotów 10 milionów pasażerów, którym codziennie zapewniamy możliwie najkrótszą i najbardziej komfortową podróż do ponad 120 destynacji na świecie, dziennie wykonując średnio 350 rejsów. Samoloty LOT-u tworzą jedną z najmłodszych flot w Europie. Połączenia dalekodystansowe obsługujemy najnowocześniejszymi samolotami świata, Boeingami 787 Dreamliner.

PGE jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży energetycznej i od lat inspiruje pozytywną energią. Grupa angażuje się w inicjatywy podtrzymujące pamięć o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. PGE wspiera m.in. projekt „Paczka dla Kombatanta”, w ramach którego do środowiska kombatantów trafiają paczki świąteczne, oraz projekt „Bohaterowie naszej przyszłości” polegający na udzieleniu dodatkowego wsparcia finansowego uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, a poprzez kluczowe spółki z Grupy Kapitałowej – importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych, produkcją ciepła i energii elektrycznej oraz usługami geofizycznymi i wiertniczo-serwisowymi. Spółki zależne i oddziały prowadzą działalność poszukiwawczo-wydobywczą w Norwegii i w Pakistanie, sprzedaż gazu w Niemczech oraz handel LNG poprzez biuro w Londynie.

Fundacja PWPW została powołana przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S.A. Celem Fundacji jest upowszechnianie wiedzy historycznej i pielęgnowanie pamięci o najważniejszych wydarzeniach związanych z walką o niepodległą Polskę oraz podnoszenie świadomości i tożsamości narodowej w tym zakresie. Fundacja wspiera również inicjatywy na rzecz kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego. Włącza się w przedsięwzięcia na rzecz edukacji, oświaty, wychowania, sportu a także ochrony zdrowia. Motto Fundacji PWPW to: Pamiętając o historii, kształtujemy przyszłość.

Platige Image jest wielokrotnie nagradzanym studiem produkcyjnym i postprodukcyjnym. Specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów wizualnych dla świata filmu, rozrywki, edukacji oraz reklamy, a także produkcji imprez masowych i tworzeniu opraw telewizyjnych w technologii Vizrt. Jest jednym z najbardziej znanych studiów produkujących cinematiki dla producentów i wydawców gier komputerowych. Wśród klientów Platige Image znajdują się Netflix („Wiedźmin”, „Miłość, śmierć i roboty”), Warner Bros. („Wonder Woman”), Ubisoft („Ghost Recon: Wildlands”, „Skull&Bones”) i Square Enix („Kingsglave: Final Fantasy XV”).

Zespół tworzy ponad 200 artystów i ekspertów: reżyserów, dyrektorów artystycznych, grafików, designerów, animatorów i producentów. W ciągu 20 lat działalności studio zdobyło ponad 200 nagród i wyróżnień, m.in. BAFTA, EFA, nagrodę Goya, nagrody na festiwalu SIGGRAPH oraz nominacje do Oscarów, Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes i Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Fundacja Pokolenia Kolumbów bazuje na ideałach Rocznika 1920. Celem organizacji jest wspieranie Pokoleń, aby stawały się Kolumbami własnych dni. Uważamy, że każde pokolenie ma swój własny, wyjątkowy czas i toczy własne „wojny” – nie tylko w sensie militarnym – z wrogo nastawionym narodem, ale również z chorobami cywilizacyjnymi, zagrożeniami dla środowiska czy o podtrzymywanie pamięci historycznej. Każde kolejne pokolenie może zyskać miano Pokolenia Kolumbów. Każde pokolenie odkrywa nową rzeczywistość i staje przed wyzwaniami jakie stawiają przed nim ich czasy. Jednak jest wspólny mianownik – wartości – wartości którymi kierowało się to pierwsze Pokolenie Kolumbów – dla nas będące wzorem do naśladowania.

Polskie Radio, obchodzące w tym roku 95-lecie istnienia, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce , emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24
oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Telewizja Polska S.A. – jako spółka Skarbu Państwa – ma status nadawcy publicznego funkcjonującego na mocy ustawy o radiofonii i telewizji. Obejmuje zasięgiem prawie 100 proc. terytorium Polski i utrzymuje pozycję lidera na rodzimym rynku telewizyjnym. Jest najsilniejszym nadawcą, producentem i dystrybutorem w Europie Środkowej. W portfolio TVP znajdują się dwie stacje ogólnotematyczne o zasięgu ogólnopolskim: TVP1 i TVP2, programy regionalne – TVP3, programy dla odbiorców za granicą w języku polskim i innych językach: TVP Polonia, Bielsat TV, Poland IN oraz kanały tematyczne: TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP HD, TVP Sport, TVP ABC i TVP Parlament. Telewizja publiczna oferuje swoim widzom kulturę na najwyższym poziomie, największe sportowe emocje i najlepszą rozrywkę.

Narodowe Centrum Kultury jest państwową instytucją kultury, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce. Przedmiotem działań Narodowego Centrum Kultury jest m.in.: edukacja kulturalna, zwiększanie zainteresowania kulturą i sztuką, rozwój i profesjonalizacja sektora kultury, promocja polskiego dziedzictwa narodowego jako elementu europejskiego dziedzictwa kulturowego oraz podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i państwowej.

Komitet honorowy
Wsparcie akcji