Partnerzy | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Wysłano 2026 kartek za kwotę 48400 zł.

Partnerzy

Partnerzy Strategiczni

Grupa ORLEN jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach jak Fortune Global 500. Grupa ORLEN prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. ORLEN to najcenniejsza polska marka wyceniana na blisko 10 mld zł.

POLREGIO to największy pasażerski przewoźnik w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1500 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta blisko 72 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich utrzymuje się na poziomie 27%. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

Partnerzy

Muzeum Powstania Warszawskiego od ponad 17 lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc Stolicy. Jest ono wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy w 1944 roku walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Dzięki wykorzystaniu współczesnych środków prezentacji Muzeum jest miejscem pamięci, które łączy historię z nowoczesnością, odtwarzając atmosferę powstańczej Warszawy.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – państwowa instytucja kultury upowszechniająca wiedzę o II wojnie światowej, pielęgnująca pamięć o jej ofiarach i bohaterach. Muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną i badawczą, w ramach zlokalizowanej 14 m pod ziemią wystawy głównej zajmującej pow. niemal 5 tys. m², wystaw czasowych, działań edukacyjnych, wydawniczych oraz prac naukowo-badawczych. Muzeum pełni funkcję centrum kulturalnego obejmującego: kino, sale konferencyjne, restauracje, sklep muzealny i apartamenty. MIIWŚ jest także inwestorem budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, na terenie historycznego pola bitwy.

Instytut Pamięci Narodowej został powołany na mocy ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Inne ważne zadania Instytutu, to prowadzenie badań naukowych oraz działalność w zakresie edukacji historycznej, a także prowadzenie prac mających na celu upamiętnienie walk oraz męczeństwa narodu polskiego oraz poszukiwania i identyfikację poległych oraz ofiar wojen i represji.

Narodowe Centrum Kultury (NCK) jest jedną z największych instytucji kultury w Polsce, o bardzo szerokim spektrum działania. Organizuje i współorganizuje krajowe i międzynarodowe festiwale (np. Eufonie, Wschód Kultury), koncerty, przeglądy, konferencje, szkolenia, webinaria. Prowadzi działalność edukacyjną, badawczą, wystawienniczą, m. in. zarządza galerią Kordegarda, gdzie prezentowane są prace czołowych polskich artystów. Aktywnie działa na rzecz rozwoju, promocji i profesjonalizacji polskiej kultury. Upamiętnia ważne wydarzenia i postacie z polskiej historii. Zarządza ogólnokrajowymi programami dotacyjnymi i stypendialnymi, za pośrednictwem których wspiera instytucje, organizacje  i twórców. Ponadto NCK wydaje książki, gry i płyty, angażuje się w produkcje filmowe (w tym pionierskie projekty VR), realizuje murale i podcasty poświęcone kulturze.

Narodowe Centrum Kultury (NCK) jest jedną z największych instytucji kultury w Polsce, o bardzo szerokim spektrum działania. Organizuje i współorganizuje krajowe i międzynarodowe festiwale (np. Eufonie, Wschód Kultury), koncerty, przeglądy, konferencje, szkolenia, webinaria. Prowadzi działalność edukacyjną, badawczą, wystawienniczą, m. in. zarządza galerią Kordegarda, gdzie prezentowane są prace czołowych polskich artystów. Aktywnie działa na rzecz rozwoju, promocji i profesjonalizacji polskiej kultury. Upamiętnia ważne wydarzenia i postacie z polskiej historii. Zarządza ogólnokrajowymi programami dotacyjnymi i stypendialnymi, za pośrednictwem których wspiera instytucje, organizacje  i twórców. Ponadto NCK wydaje książki, gry i płyty, angażuje się w produkcje filmowe (w tym pionierskie projekty VR), realizuje murale i podcasty poświęcone kulturze.

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego jest instytucją, której nadrzędnym celem jest wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Oznacza to, że Instytut służy wsparciem organizacjom pozarządowym, takim jak m.in.: fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, spółdzielnie, koła gospodyń wiejskich, centra aktywności społecznej, media obywatelskie i think tanki. Organizacje te tworzą ludzie, którzy działają na rzecz dobra wspólnego. Wielu z nich wspiera swoje lokalne społeczności. Działają w bardzo różnych branżach – edukacji, sztuki, wsparcia osób starszych i niepełnosprawnych, sportu i ekologii. Dla tych organizacji Narodowy Instytut Wolności organizuje konkursy dotacyjne. W ciągu czterech lat finansowanie w łącznej kwocie ponad 560 mln zł uzyskało blisko 3 tysiące społecznych projektów w całym kraju.

Fundacja PZU od 2004 roku realizuje działania filantropijne Grupy PZU, które są elementem jej strategii zaangażowania społecznego. „Blisko ludzi i ich potrzeb” – to motto Fundacji, która współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami, klubami sportowymi, szkołami i uczelniami, wspierając realizację wielu projektów.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, od 65 lat działa nieprzerwanie na rynku loteryjnym w Polsce. Oferuje swoim klientom gry liczbowe i loterie pieniężne dostępne w ponad 18 000 punktach sprzedaży oraz na lotto.pl. Spółka jest także jednym z najważniejszych filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Dzięki swoim graczom od 1994 roku przekazała ponad 16,6 miliardów złotych na te dwie ważne dziedziny życia społecznego.

Polskie Linie Lotnicze LOT są jedną z 12 najdłużej istniejących linii lotniczych na świecie. W pierwszy rejs z pasażerami LOT wyruszył w 1929 roku, by dziś z sukcesem realizować misję globalnego przewoźnika lotniczego. Pasażerom oferuje komfortowe i bezpieczne podróże na pokładach jednej z najmłodszych oraz najbardziej zaawansowanych technologicznie flot na świecie. Dzięki rozbudowanej siatce rejsów LOT dociera do najdalszych zakątków świata, łącząc Warszawę z portami lotniczymi w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Tylko w 2019 roku na swoich pokładach przewoźnik gościł ponad 10 milionów pasażerów.

PGNiG SA zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, importem gazu oraz jego sprzedażą na rynku hurtowym. Poprzez spółki zależne działa także w obszarze magazynowania, sprzedaży detalicznej i przesyłu gazu, produkcji energii elektrycznej i ciepła. Oferuje wyspecjalizowane usługi geofizyczne oraz wiertnicze i serwisowe. Grupa Kapitałowa PGNiG działa m.in. w Norwegii, Pakistanie i ZEA, zajmuje się sprzedażą gazu ziemnego na rynkach europejskich i handlem LNG. Zaangażowała się w projekty związane biometanem oraz magazynowaniem i dystrybucją wodoru. Realizuje działania związane z wytwarzaniem energii elektrycznej z OZE.

Fundacja PGNiG wspiera inicjatywy na rzecz dziedzictwa narodowego i kultury, a także nauki i edukacji. Wspieramy także przedsięwzięcia mające na celu niesienie pomocy potrzebującym. Rozgrzewamy polskie serca!

„Dobro procentuje” – to motto Fundacji PKO Banku Polskiego, która wykorzystuje swoje możliwości, by wyzwalać ogromny potencjał aktywności społecznej  skupiając wokół idei pomagania coraz większą społeczność wolontariuszy.  To w ramach wolontariatu odbywa się projekt „PKO Bohaterom”, którego celem jest przypominanie o heroizmie Powstańców Warszawskich. W ramach projektu pracownicy Banku angażują się w paczki świąteczne, organizują pomoc przy remontach ich mieszkań a także i wyposażeniu.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który aktywnie wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych.

Platige Image jest wielokrotnie nagradzanym studiem produkcyjnym i postprodukcyjnym. Specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów wizualnych dla świata filmu, rozrywki, edukacji oraz reklamy, a także produkcji imprez masowych i tworzeniu opraw telewizyjnych w technologii Vizrt. Jest jednym z najbardziej znanych studiów produkujących cinematiki dla producentów i wydawców gier komputerowych. Wśród klientów Platige Image znajdują się Netflix („Wiedźmin”, „Miłość, śmierć i roboty”), Warner Bros. („Wonder Woman”), Ubisoft („Ghost Recon: Wildlands”, „Skull&Bones”) i Square Enix („Kingsglave: Final Fantasy XV”).

Zespół tworzy ponad 200 artystów i ekspertów: reżyserów, dyrektorów artystycznych, grafików, designerów, animatorów i producentów. W ciągu  24 lat działalności studio zdobyło ponad 200 nagród i wyróżnień, m.in. BAFTA, EFA, nagrodę Goya, nagrody na festiwalu SIGGRAPH oraz nominacje do Oscarów, Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes i Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Jesteśmy kreatywnym studiem produkcyjnym full service. Wierzymy w siłę kreacji i zależy nam, aby proces produkcji był procesem bardzo twórczym. Jesteśmy częścią grupy Platige Image – integrujemy jej innowacyjny charakter z pracą najlepszych reżyserów i producentów.

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Telewizja Polska S.A. – jako spółka Skarbu Państwa – ma status nadawcy publicznego funkcjonującego na mocy ustawy o radiofonii i telewizji. Obejmuje zasięgiem prawie 100 proc. terytorium Polski i utrzymuje pozycję lidera na rodzimym rynku telewizyjnym. Jest najsilniejszym nadawcą, producentem i dystrybutorem w Europie Środkowej. W portfolio TVP znajdują się dwie stacje ogólnotematyczne o zasięgu ogólnopolskim: TVP1 i TVP2, programy regionalne – TVP3, programy dla odbiorców za granicą w języku polskim i innych językach: TVP Polonia, Bielsat TV, Poland IN oraz kanały tematyczne: TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP HD, TVP Sport, TVP ABC i TVP Parlament. Telewizja publiczna oferuje swoim widzom kulturę na najwyższym poziomie, największe sportowe emocje i najlepszą rozrywkę.

Minister Obrony Narodowej kieruje działem administracji rządowej obrona narodowa oraz jest organem, za którego pośrednictwem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej sprawuje w czasie pokoju zwierzchnictwo  nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej.

Minister Obrony Narodowej kieruje działem administracji rządowej obrona narodowa oraz jest organem, za którego pośrednictwem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej sprawuje w czasie pokoju zwierzchnictwo  nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej.

Fundusz Patriotyczny funkcjonuje w ramach Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego – państwowej instytucji kultury powołanej w lutym 2020 roku, a której zadaniem jest ochrona polskiego dziedzictwa Chrześcijańskiej Demokracji i ruchu narodowego. Celem i podstawowym zadaniem programu jest zatem wspieranie wszelkiego rodzaju podmiotów społeczeństwa obywatelskiego: fundacji, stowarzyszeń i innych środowisk pozarządowych, ale także
instytucji samorządowych.

Fundusz Patriotyczny funkcjonuje w ramach Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego – państwowej instytucji kultury powołanej w lutym 2020 roku, a której zadaniem jest ochrona polskiego dziedzictwa Chrześcijańskiej Demokracji i ruchu narodowego. Celem i podstawowym zadaniem programu jest zatem wspieranie wszelkiego rodzaju podmiotów społeczeństwa obywatelskiego: fundacji, stowarzyszeń i innych środowisk pozarządowych, ale także
instytucji samorządowych.

Komitet honorowy
Wsparcie akcji