#TeżByliśmy | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

#TeżByliśmy

Bohaterki i Bohaterowie Powstania Warszawskiego zaangażowani w kampanię BohaterON wspierają MŁODE GŁOWY, czyli projekt Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej.

Mamy jeden cel – łączymy pokolenia. W tym roku będziemy obchodzić okrągłą, 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Zapraszamy w wyjątkową podróż, w ramach której stworzymy materiały edukacyjne dla szkół.

To nie będzie tylko kolejna lekcja historii. To będą słowa zrozumienia, otuchy i dodanie siły w codziennych zmaganiach – tym młodszym i starszym z nas. Bez porównywania i oceniania. Bo przecież każde pokolenie mierzy się z wyzwaniami na miarę swoich czasów. Wierzymy, że rozmowa ma moc, wciąż więcej nas łączy, niż dzieli. A tylko razem możemy zmieniać świat na lepsze.

Co powiedzieliby sobie samym z młodości uczestnicy Powstania Warszawskiego? Bohaterowie naszego projektu i mówią – „też byliśmy”.

Też byliśmy młodzi.
Też byliśmy zakochani.
Też byliśmy przejęci szkołą.

#TeżByliśmy

Fotografką i współtwórczynią kampanii #TeżByliśmy jest Marta Wojtal.

„MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” x BohaterON – włącz historię! Łączymy pokolenia.

Jak co roku w akcji „BohaterON w Twojej Szkole” bezpłatnie będą mogły wziąć udział przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, drużyny harcerskie, hufce pracy oraz inne placówki edukacyjne pracujące z dziećmi i młodzieżą. Rekrutacja rozpocznie się od 2 września i potrwa do 31 października.

Na uczestników czekać będą nowe, angażujące materiały edukacyjne dla 4 grup wiekowych wraz ze scenariuszami lekcji dla nauczycieli i edukatorów. Jest to wspólna propozycja organizatorów kampanii BohaterON i twórców projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” na zajęcia poświęcone pamięci o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach.

Pomóż nam zrealizować tę misję! Co możesz zrobić?

  • Zaangażuj się w naszą akcję w social mediach. Wystarczy, że dodasz swoje zdjęcie z czasów nastoletnich i oznaczysz je #teżbyliśmy
  • Wesprzyj naszą zbiórkę https://www.siepomaga.pl/tezbylismy – Każda złotówka przybliża nas do celu – tworzenia wartościowych materiałów edukacyjnych, które nie tylko uczą historii, ale także inspirują i wspierają młode pokolenia. Razem możemy zbudować most między przeszłością a teraźniejszością, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Dołącz do nas! 
To nie będzie tylko kolejna lekcja historii.