Remont dachu u oszukanego Powstańca | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Remont dachu u oszukanego Powstańca

Choć trudno w to uwierzyć, uczestnik powstania warszawskiego – Bogusław Czarmiński ps. „Maszynka”, harcerz Szarych Szeregów, „roznosiciel radości”, który ryzykując życie, doręczał korespondencję ludności cywilnej – padł ofiarą perfidnych oszustów podających się za firmę dekarską.

W wiadomości, którą otrzymaliśmy na adres akcji #BohaterON przeczytaliśmy: „Niestety, sędziwy mój wiek (rocznik 1928) wykazał się brakiem czujności, a wzrostem dobrotliwego zaufania. Taki niby dzielny Powstaniec, a dałem się nabrać.”

Nasza reakcja była natychmiastowa, a jej celem naprawa dachu oraz nadszarpniętego zaufania Pana Bogusława.

Odzew na umieszony w Internecie apel o pomoc:

https://zrzutka.pl/6mhkpx

był niesamowity i już po 48h od startu zrzutki na koncie znalazło się 30 tysięcy złotych, a historia oszukanego Bohatera ogromnie poruszyła nie tylko sympatyków naszej akcji, ale dotarła również do jednej z firm z branży budowlanej.

Rodzinna firma Gesin zaproponowała nieodpłatne wykonanie naprawy i wymiany poszycia domu. Do akcji pomocowej dołączyła hurtowania materiałów budowlanych extraDACH (oddział Warszawa) udzielając nam specjalnego rabatu na wszystkie materiały, a firma Velux podarowała okno dachowe wraz z kołnierzem uszczelniającym.

 

 

 

Dzięki niespotykanej życzliwości przedstawicielki firmy Gesin – Pani Małgorzacie i przy nieocenionym wsparciu Pana Marcina z extraDachu w przeciągu niespełna 3 tygodni od zakończenia zbiórki cel został osiągnięty, a efekty można podziwiać na zdjęciach.

Udzielona pomoc pozwoliła na zakup materiałów najwyższej jakości z wieloletnią gwarancja. Ponadto ze zgromadzonych środków uda się również przeprowadzić drobny remont w pomieszczeniu na piętrze, które ucierpiało z powodu nieszczelnego dachu i pomóc innym potrzebującym Powstańcom.

 

Chciał(a)byś dołączyć do naszego zespołu?
A może znasz Powstańca, który również potrzebuje wsparcia?

Napisz do nas