Miłość bez jutra | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Miłość bez jutra

25 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie o godz. 19.00 odbędzie się uroczysta Gala Nagrody BohaterONy 2021 im. Powstańców Warszawskich. Wydarzeniu towarzyszyć będzie niezwykłe widowisko muzyczne pt. ‘’Miłość bez jutra’’.

W koncercie organizowanym z okazji Gali BohaterON pokażemy piosenki, które powstały do słów wierszy o miłości największych poetów Powstania Warszawskiego: Tadeusza Gajcego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zuzanny Ginczanki, czy Krystyny Krahelskiej.

Sentymentalna podróż, artystyczna uczta dla duszy i zmysłów. Teksty o miłości m.in. poetów z Powstania Warszawskiego wykonane przez wspaniałych artystów i instrumentalistów:  Piotr Cyrwus, Bela Komoszyńska, Mela Koteluk, Michał Kowalonek, Julia Marcell, Janusz Radek, Ania Rusowicz, Skubas, Bartosz Tokaj, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Bartosz Wąsik, Roxie Węgiel, Krzysztof Zalewski, Aga Zaryan.
Oprawa plastyczna koncertu oprze się na kolażu archiwalnych zdjęć z Powstania Warszawskiego i fragmentów poezji uczestników sierpniowych walk o stolicę, a także animacji rozkwitających kremowych kwiatów, które przypominać będą o miłości, rodzącej się w czasie wojny.
Reżyseria: Halina Przebinda
Kierownictwo muzyczne: Michał Grott
Oprawa muzyczna: Grott Orkiestra
Współorganizator koncertu: Narodowe Centrum Kultury.
Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Partnerzy koncertu: State of Poland, Polskie Radio
_________
KONCERT JEST WYDARZENIEM TOWARZYSZĄCYM GALI NAGRODY BOHATERONY 2021 IM. POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH.