Dumni z Powstańców. Mural pamięci | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Dumni z Powstańców. Mural pamięci

W poniedziałek 2 października, w Dniu Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy, na ścianie hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku odsłoniliśmy tematyczny mural „Dumni z Powstańców”.

Malowidło zajmuje powierzchnię 130 m2 i przedstawia 6 scen z życia codziennego żołnierzy i zmagających się z wojną mieszkańców Warszawy. Inspiracją dla ilustracji były oryginalne fotografie wykonane podczas Powstania Warszawskiego. Autorką rysunków jest Katarzyna Walentynowicz. Projekt uzupełnia napis „Dumni z Powstańców” i „kotwica” – symbol Polski Walczącej.

Po uroczystym odsłonięciu muralu odbył się autorski program muzyczny poświęcony Powstańcom Warszawskim: „Świat płonął wojną – ONI – miłością” w wykonaniu Barbary Tuzel Górczewskiej, Leszka Czajkowskiego oraz Andrzeja Furmana. Spektakl tworzyły koloryzowane zdjęcia z Powstania Warszawskiego oraz 16 utworów z przedmowami.

Fot. Marszałek Video Studio | Urząd Miejski w Brzesku

________________________

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert „Mur, ale historia”.