PORTAL POLSKIERADIO.PL | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

PORTAL POLSKIERADIO.PL

PORTAL POLSKIERADIO.PL

Srebrny BohaterON w kategorii ,,Dziennikarz"

Nagroda za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat jednej z najważniejszych bitew w historii świata – Bitwy Warszawskiej

 

Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zespół działu historycznego Polskiego Radia we współpracy z Biurem Programu Niepodległa przygotował portal bitwa1920.gov.pl. To największy i najbogatszy serwis internetowy poświęcony jednemu z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, a zarazem jedna z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w naszym kraju.

 

Portal został uruchomiony na miesiąc przed 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej. Przygotowano go w taki sposób, by docierać do osób w różnym wieku i o różnym poziomie edukacji historycznej. Znajdziemy w nim nie tylko opisane przez dziennikarzy portalu polskieradio.pl aspekty historyczne wydarzenia, ale także niepublikowane dotąd szerzej dźwiękowe wspomnienia uczestników bitwy oraz filmy pozyskane z zagranicznych archiwów. Młodsi odbiorcy mogą spróbować swych sił w quizie prowadzonym przez samego Józefa Piłsudskiego, odczytać tajny szyfr lub wyłapać radiowe komunikaty nadawane przez bolszewików.

 

Serwis został przetłumaczony na sześć języków i – również ze względu na obostrzenia wprowadzone w wyniku epidemii koronawirusa i niemożność realizacji wielu wydarzeń związanych z obchodami rocznicowymi  – stał się jednym z głównych narzędzi rozpowszechniania wiedzy o Bitwie Warszawskiej w kraju i na świecie.

 

W ostatnim czasie zespół dziennikarzy portalu polskieradio.pl przygotował także wiele innych multimedialnych serwisów upamiętniających ważne wydarzenia z najnowszej historii Polski i ich świadków, m.in. annawalentynowicz.polskieradio24.pl; powstaniaslaskie.polskieradio24.pl i popieluszko.polskieradio24.pl.

 

Portal: bitwa1920.gov.pl