Redakcja portalu onet.pl | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Redakcja portalu onet.pl

Redakcja portalu onet.pl

Nominacja za reportaż multimedialny „Pilecki” – o życiu Witolda Pileckiego opracowany również w języku niemieckim i angielskim. Za pełnienie misji dziennikarskiej przybliżając odbiorcom w Polsce i za granicą w nowoczesny i atrakcyjny sposób, ważną dla historii Polski postać, przekazując uniwersalne wartości. Reportaż dotarł do odbiorców aż w 152 krajach.

 

„Starałem się żyć tak, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać”. – Witold Pilecki

 

W 120. rocznicę urodzin polskiego bohatera – Witolda Pileckiego wyemitowano na stronie portalu onet.pl reportaż multimedialny o jego życiu. Projekt zrealizowany został we współpracy z Instytutem Pileckiego oraz Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Reportaż „Pilecki” przygotowali dziennikarze Onet.pl: Mateusz Baczyński, Katarzyna Barczyk-Sikora, Przemysław Mosur-Darowski, Daniel Olczykowski, Szymon Piegza, Janusz Schwertner, Kamil Turecki i Marcin Wyrwał.

 

Materiał, który przez kilka miesięcy przygotowywali dziennikarze Onetu, oglądany był w 152 krajach! Oglądany był m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Peru, Madagaskarze, Botswanie czy Nepalu. W projekcie swoje siły połączyli dziennikarze, historycy, operatorzy, graficy i informatycy, żeby pokazać niezwykłą historię życia Pileckiego w nowoczesnej multimedialnej formie. Jest ona nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale pozwala opowiedzieć tę historię w zupełnie inny sposób. Materiał powstał w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i niemieckiej – żeby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców również poza Polską. Dziennikarze Onetu w atrakcyjny sposób przybliżyli odbiorcom, zarówno młodemu pokoleniu Polaków, jak i czytelnikom poza granicami naszego kraju, postać rotmistrza Pileckiego. Reportaż stanowi uniwersalną opowieść o najważniejszych wartościach: człowieczeństwie, miłości i poświęceniu.

Partnerami projektu są Instytut Pileckiego i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 

ZOBACZ REPORTAŻ