MAGDA ŁUCYAN | Bohateron

MAGDA ŁUCYAN

dziennikarka „Faktów” TVN i TVN 24

Finalistka Nagrody BohaterONy 2019. Nominacja za autorski cykl wywiadów „Powstańcy” emitowany na antenie TVN24 z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

 

Autorka cykli rozmów ze świadkami historii – „Powstańcy”, „Obóz” i „Getto”. Rodowita warszawianka, która w 2018 roku – dla uczczenia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz z myślą o młodych ludziach, by mogli posłuchać opowieści świadków historii – przeprowadziła 10 rozmów z uczestnikami walk 1944 roku – wśród nich znalazło się ostatnie publiczne wystąpienie gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego. Cykl zatytułowany „Powstanie” nie tylko został wyemitowany na antenie TVN24 i „Faktów” TVN, ale także zamieszczono go w specjalnej zakładce na portalu TVN24.pl, gdzie dodano dodatkowe materiały. Wszystkie rozmowy przetłumaczono na język angielski, by mogły trafić do widzów obcojęzycznych.

Na podstawie cyklu „Powstańcy” w 2019 roku nakładem wydawnictwa Znak Horyzont została wydana książka „Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy”.

 

CYKL „POWSTAŃCY”