Anita Plumińska-Mieloch
Anita Plumińska-Mieloch
Nominacja za wyjątkowe osiągnięcia jako nauczycielem historii i inspirujący lider, autor podręczników, programów nauczania, kart pracy i scenariuszy lekcji do historii, które przyczyniły się do podniesienia jakości edukacji historycznej w polskich szkołach. Kilkukrotnie zorganizowała akcję społeczną na Facebooku Obudźmy polskich bohaterów, która dotarła poza granice Polski. prowadzi grupę rekonstrukcyjną w szkole, która bierze udział w takich wydarzeniach, jak obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego, Powstania Warszawskiego, poznańskiego Czerwca 56’.
Anita Plumińska-Mieloch jest nauczycielką historii z 26-letnim stażem, wieloletnią dyrektorką szkoły, autorką artykułów w prasie fachowej poświęconych zarządzaniu szkołą, coachem pracującym z dyrektorami i nauczycielami oraz prelegentką na konferencjach ogólnopolskich z zakresu neurodydaktyki i zarządzania oraz przewodniczącą komisji wojewódzkiej Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. W swoim dorobku ma liczne autorskie programy nauczania, poradniki metodyczne do historii, karty pracy i scenariusze lekcji.
Jest współautorem serii podręczników i zeszytów ćwiczeń do historii Bliżej historii, wcześniej do gimnazjum, a obecnie do szkoły podstawowej, Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Ponad stu jej uczniów zostało laureatami ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów historycznych takich, jak: Historia Bliska, Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, Losy bliskich, losy dalekich, Arsenału Pamięci, konkursów organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej. We współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa organizowała Europejskie Dni Dziedzictwa w swojej szkole. Kilkukrotnie zorganizowała akcję społeczną na Facebooku Obudźmy polskich bohaterów, która dotarła poza granice Polski.
Napisała scenariusz do filmu, Śmigiel ’39, zajmowała się także jego produkcją. Obecnie pracuje nad scenariuszem kolejnego filmu ukazującego okres II wojny światowej, przedstawiający historię Bronikowa i Śmigla w latach 1939-1943.Organizowała widowisko historyczne Wielkopolska w cieniu swastyki, na które pozyskała grant. Współpracuje z Fundacją Kochanie Poznania i prowadzi grupę rekonstrukcyjną w szkole, która bierze udział w takich wydarzeniach, jak obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego, Powstania Warszawskiego, poznańskiego Czerwca 56’.