ZGŁOŚ SZKOŁĘ BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE 2020 | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

ZGŁOŚ SZKOŁĘ BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE 2020

Opublikowano: 5 sierpnia 2020

1 sierpnia wystartowała kolejna edycja akcji BohaterON w Twojej Szkole. To już piąty rok, w czasie którego promujemy historię Polski XX wieku oraz upamiętniamy uczestników Powstania Warszawskiego poprzez liczne działania edukacyjne.

W projekcie mogą wziąć udział przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, drużyny harcerskie, hufce pracy oraz inne placówki edukacyjne. Jak dołączyć do akcji? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Udział jest bezpłatny, zgłoszenia przyjmujemy do 2 października.

Partnerem części edukacyjnej kampanii jest Instytut Pamięci Narodowej. Projekt odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Koordynatorzy projektu w szkole na początku września otrzymają od nas drogą elektroniczną materiały edukacyjne. Zadaniem nauczycieli będzie przeprowadzenie na ich podstawie zajęć na temat historii Polski XX wieku zakończonych stworzeniem wspólnej pamiątki z życzeniami (wspólna kartka/laurka/list, plakat, album, pamiętnik itp.) Co ważne, prosimy aby placówki edukacyjne biorące udział w akcji przysyłały prace wg zasady: jedna klasa/grupa/ szkoła = jedna pamiątka. Powstańcy bardzo cieszą się z korespondencji tradycyjnej, jednak nie ukrywają, że chcieliby na każdą kartkę odpisać, a to bardzo duże wyzwanie – z troski o naszych Bohaterów chcielibyśmy ograniczyć ilość korespondencji, stąd forma wspólnych życzeń.

Adres do wysyłki: Fundacja Sensoria ul. Ołtaszyńska 7, 53-010 Wrocław z dopiskiem BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE.

Każdy uczestnik projektu (nauczyciel, szkoła) po przesłaniu przygotowywanych życzeń i wypełnieniu krótkiego sprawozdania elektronicznego otrzyma dyplom potwierdzający udział w kampanii BohaterON.

Na pamiątki z życzeniami czekamy do 31 października. Szczegóły projektu dla szkół są dostępne tutaj: https://bohateron.pl/edukacja/zglos-szkole/