Wystartowała IV edycja kampanii BohaterON | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Wystartowała IV edycja kampanii BohaterON

Opublikowano: 1 sierpnia 2019

29 lipca konferencją prasową w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie zainaugurowaliśmy IV edycję akcji BohaterON – włącz historię!.

To już czwarty rok, w czasie którego promujemy historię Polski XX wieku  oraz upamiętniamy uczestników Powstania Warszawskiego poprzez liczne działania edukacyjne. Jak w poprzednich latach, sercem kampanii będzie akcja wysyłania kartek do uczestników walk o stolicę. Łącznie, w ciągu trzech edycji Powstańcy otrzymali już ponad pół miliona pocztówek, listów i laurek. Kartki można wysyłać na adres fundacji (ul. Ołtaszyńska 7, 53-010 Wrocław) od 1 sierpnia do 2 października. Kartki można też wysyłać bezpłatnie online – zapraszamy.

Co ważne, w tym roku nie drukujemy i nie udostępniamy dedykowanych akcji pocztówek – nie znajdziecie ich w sieciach dystrybucji naszych partnerów. Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu kartek środki przeznaczymy na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich. Ponadto, chcemy, by w tej edycji – towarzyszącej 75. rocznicy wybuchu Powstania – korespondencja była wyjątkowa i jeszcze bardziej angażująca – własnoręcznie wykonane laurki, listy i widokówki z całej Polski z pewnością sprawią naszym Bohaterom jeszcze więcej radości.

Nauczycieli zapraszamy do zgłoszenia swojej placówki do projektu BohaterON w Twojej Szkole, przeprowadzenia lekcji o historii Polski XX wieku i akcji pisania kartek do Powstańców. Ponadto, w październiku przeprowadzimy specjalne seminarium, o którym więcej przeczytacie TUTAJ. W ramach kampanii realizowana jest również aktywność dla szkół szpitalnych oraz przyszpitalnych, w których  uczniowie na specjalnie przeznaczonych do tego warsztatach wykonują własnoręcznie kartki.

W tym roku pragniemy zapoczątkować również nową tradycję. Chcemy nagrodzić instytucje oraz jednostki, które aktywnie promują wiedzę o historii Polski XX wieku.  Podczas październikowej gali w Warszawie rozdamy nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich w sześciu kategoriach. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły znajdują się tutaj. Kandydata do Nagrody może zgłosić każdy – na zgłoszenia czekamy od 1 do 30 sierpnia.

Zasięg ubiegłorocznych edycji przeszedł nasze oczekiwania. Niezmiernie się cieszymy, że świadomość i wiedza na temat historii Polski są przekazywane młodszym pokoleniom. Pragniemy podzielić się zdobytym doświadczeniem i zachęcić również inne instytucje do promowania działań o tematyce historycznej. Mamy nadzieję, że Nagroda BohaterONy będzie zaczątkiem i motywacją do pojawiania się coraz to nowszych projektów i wspierania tego typu akcji przez osoby publiczne, firmy i instytucje.