Wyślij kartkę do Powstańca | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Wyślij kartkę do Powstańca

Opublikowano: 1 sierpnia 2017

Ruszyła druga edycja projektu BohaterON – włącz historię!  Od 1 sierpnia każdy, kto chce powiedzieć „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę, może to zrobić, wysyłając bezpłatną kartkę – tradycyjnie lub w wersji elektronicznej.

 

Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami – to najważniejsze cele naszego projektu. Akcja powstała, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat.

Bezpłatne kartki można odebrać w wybranych placówkach Poczty Polskiej, wybranych kolekturach LOTTO, samolotach LOT-u na rejsach średnio- i długodystansowych, w wybranych biurach sprzedaży LOT i LOT TRAVEL oraz w check-inach na Lotnisku Chopina w Warszawie, w Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Od 14 do 20 sierpnia pocztówki będą również dostępne w czarnym namiocie kampanii Rakoobrona na plaży Śródmieście w Gdyni.

W tegorocznej edycji akcji przygotowaliśmy dodatkowe udogodnienie: możliwość bezpłatnej wysyłki kartki online. Wystarczy wejść na stronę: https://bohateron.pl/wyslij-kartke/  i napisać życzenia do wybranego uczestnika walk o stolicę. Jest jeden warunek – treść może zawierać tylko 25 słów, dokładnie tyle, ile miała korespondencja wysyłana Pocztą Polową podczas Powstania Warszawskiego. Wszystkie elektroniczne kartki wydrukujemy i wersji papierowej przekażemy Powstańcom Warszawskim.

Na stronie kampanii znajduje się również zaktualizowany leksykon wiedzy o Powstańcach, dzięki któremu wszyscy zainteresowani akcją mogą zapoznać się z historiami bohaterów walk o stolicę i zdecydować, komu przekażą podziękowania za walkę o wolność Ojczyzny.

Do udziału w akcji zapraszamy każdego, niezależnie od wieku. Kartki można wysyłać do 2 października – czyli do dnia zakończenia walk o Warszawę. Lista punktów dystrybucji pocztówek jest dostępna na stronie www.bohateron.pl.

W ramach tegorocznej odsłony projektu nasz zespół wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej organizuje również bezpłatne seminaria dla nauczycieli i edukatorów. Na przełomie września i października w każdym województwie odbędzie się spotkanie poruszające tematykę Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 sierpnia.
Więcej o seminariach można przeczytać TUTAJ.

Projekt BohaterON jest organizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytutem Pamięci Narodowej, Muzeum II Wojny Światowej, Fundacją PZU, Pocztą Polską, Totalizatorem Sportowym – właścicielem marki LOTTO, Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Grupą Energa, Krajową Spółką Cukrową, Telewizją Polską, Polskim Radiem oraz portalem Onet.pl.

W Komitecie Honorowym przedsięwzięcia zasiadają: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Obrony Narodowej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Minister Edukacji Narodowej, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego, Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, Dyrektor Muzeum Historii Polski, Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Prezes Stowarzyszenia Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie www.bohateron.pl