Nasza gra cenzura | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Nasza gra cenzura

Jak sprawić, by członkowie Twojej drużyny odgadli hasło „poczta polowa”, jeśli nie możesz użyć słów „listonosz”, „list”, „Zawiszacy”, „konspiracja” i „harcerze”? Ile haseł jesteście w stanie rozszyfrować w 90 sekund?

„Cenzura” to wyjątkowo zacięta bitwa na słowa – gra, którą stworzyliśmy na potrzeby warsztatów edukacyjnych w 2016 roku wspólnie z partnerem pierwszej edycji naszej akcji – firmą Trefl.

„Cenzura” w swojej formie nawiązuje do popularnej gry „Tabu”, z tą różnicą, że zarówno hasła, jak i  zasady potyczki pozostają w klimacie II wojny światowej.

Gra z powodzeniem może być wykorzystywana podczas lekcji historii jako podsumowanie i utrwalenie zdobytej przez uczniów wiedzy. To edukacja poprzez zabawę i zdrową rywalizację.

Młodzież, chcąc zdobyć punkty i wygrać batalię, musi wykazać się refleksem, wyobraźnią oraz znajomością tematyki II wojny światowej.

„Cenzurę” wykorzystujemy podczas prowadzonych przez nas szkoleń dla nauczycieli oraz warsztatów w szkołach. Znajdzie się ona również w pakiecie materiałów edukacyjnych, które otrzymają uczestnicy październikowego seminarium dla nauczycieli.

Włącz z nami historię!

Zapisz się na seminarium