Nasza gra cenzura | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Nasza gra cenzura

Jak sprawić, by członkowie Twojej drużyny odgadli hasło „poczta polowa”, jeśli nie możesz użyć słów „listonosz”, „list”, „Zawiszacy”, „konspiracja” i „harcerze”? Ile haseł jesteście w stanie rozszyfrować w 90 sekund?

„Cenzura” to wyjątkowo zacięta bitwa na słowa – gra, którą stworzyliśmy na potrzeby warsztatów edukacyjnych w 2016 roku wspólnie z partnerem pierwszej edycji naszej akcji – firmą Trefl.

„Cenzura” w swojej formie nawiązuje do popularnej gry „Tabu”, z tą różnicą, że zarówno hasła, jak i  zasady potyczki pozostają w klimacie II wojny światowej.

Gra z powodzeniem może być wykorzystywana podczas lekcji historii jako podsumowanie i utrwalenie zdobytej przez uczniów wiedzy. To edukacja poprzez zabawę i zdrową rywalizację.

Młodzież, chcąc zdobyć punkty i wygrać batalię, musi wykazać się refleksem, wyobraźnią oraz znajomością tematyki II wojny światowej.

„Cenzurę” wykorzystujemy podczas prowadzonych przez nas szkoleń dla nauczycieli oraz warsztatów w szkołach. Znajdzie się ona również w pakiecie materiałów edukacyjnych, które otrzymają uczestnicy październikowego seminarium dla nauczycieli.

Włącz z nami historię!

Zapisz się na seminarium