Zgłoś kandydata do Nagrody BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich! | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Zgłoś kandydata do Nagrody BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich!

Opublikowano: 5 sierpnia 2022

1 sierpnia ruszyła IV edycja Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Do 2 października trwa etap zgłaszania kandydatów. Pomóż nam docenić tych, którzy działają na rzecz promocji historii Polski i współczesnego patriotyzmu!

Celem przyznawanej od 2019 roku nagrody jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918–1989 oraz działalność i edukację biograficzno-historyczną. Od tego roku rozszerzony zostanie zakres oceniania o współczesny wyraz patriotyzmu i wcielania w życie wartości tak ważnych dla Powstańców Warszawskich.

W edycji 2022 oceniane będą działania z okresu od 1 sierpnia 2021 r. do 31 lipca 2022 r. Laureatów w każdej z siedmiu kategorii – instytucja, firma, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit, pasjonat i dziennikarz – wybierze Kapituła Nagrody złożona z Powstańców Warszawskich, przedstawicieli polskiego rządu, biznesu, historyków i ambasadorów kampanii „BohaterON – włącz historię”. Przyznane zostaną Złote, Srebrne i Brązowe BohaterONy. Internauci w głosowaniu online w każdej kategorii przyznają również Złote BohaterONy Publiczności.

Kandydata do Nagrody może zgłosić każda pełnoletnia osoba – wystarczy wypełnić formularz online dostępny na stronie https://bohateron.pl/bohaterony-2022/zglos-kandydata/

Na zgłoszenia kandydatów do Nagrody czekamy do 2 października 2022 roku. Głosowanie na nominowanych trwa do 4 listopada. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas uroczystej Gali Finałowej 25 listopada w Warszawie