Wysłaliście ponad 317 tys. kartek i listów do Powstańców! | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Wysłaliście ponad 317 tys. kartek i listów do Powstańców!

Opublikowano: 6 lutego 2020

Po raz kolejny udowodniliście, że pamiętacie o Powstańcach Warszawskich, a realizowane przez nas działania mają sens! 317 307 kartek, laurek i listów zostało wysłanych do bohaterów walk o stolicę w ramach ubiegłorocznej, IV edycji kampanii BohaterON. Dziękujemy!

Ze względu na to, że ubiegłoroczna edycja naszej akcji nieco różniła się od jej poprzednich odsłon (nie drukowaliśmy i nie udostępnialiśmy bezpłatnych papierowych pocztówek), liczyliśmy się z tym, że zainteresowanie wysyłką życzeń do Powstańców może być mniejsze. Nic bardziej mylnego!

W październiku zostaliśmy wręcz zasypani przesyłkami! Ponad 317 tys. kartek i listów, w tym ponad 19 tys. wysłanych online, oraz 340 tys. uczniów z blisko 4 tys. szkół uczestniczących w naszych działaniach edukacyjnych – to główne efekty IV edycji kampanii BohaterON.

Łącznie – od początku trwania akcji – napisaliście do Powstańców ponad 830 tys. kartek, listów i laurek!

Pierwsza część wysłanej w 2019 roku korespondencji trafiła do rąk Powstańców obecnych podczas Gali Nagrody BohaterONy, która odbyła się 16 października ub. r. w Teatrze Narodowym w Warszawie. Paczki z życzeniami od Polaków z kraju i zagranicy wręczyli ambasadorzy kampanii BohaterON: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki i Maciej Zakościelny.

Pozostałe kartki, listy i laurki zostaną przekazane bohaterom walk o stolicę – osobiście bądź drogą pocztową – w pierwszej połowie 2020 roku.

Trzymajcie kciuki, bo przed nami nie lada wyzwanie – przeczytanie, posegregowanie i wysyłka korespondencji. A jeżeli jesteście z Wrocławia lub okolic, macie trochę wolnego czasu i chcielibyście nam pomóc w tym zadaniu, zapraszamy do kontaktu z Kasią i dołączenia do grona naszych wolontariuszy: wolontariat@bohateron.pl.