Seminarium dla nauczycieli – wyniki rekrutacji | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Seminarium dla nauczycieli – wyniki rekrutacji

Opublikowano: 19 września 2019

Po weryfikacji i ocenie zgłoszeń mamy przyjemność ogłosić listę 25 nauczycieli zakwalifikowanych do udziału w weekendowym, bezpłatnym seminarium organizowanym wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej w ramach IV edycji kampanii BohaterON – włącz historię!.

Spośród blisko 130 zgłoszeń, na podstawie informacji podanych w formularzach zgłoszeniowych, wybraliśmy 25 nauczycieli i edukatorów, którzy w szczególny sposób wyróżnili się zaangażowaniem w realizację projektów promujących historię Polski XX wieku, swoje działania kierując zarówno do uczniów, jak i społeczności lokalnej.

Wybór był bardzo trudny, a rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy Państwu podejmowanych inicjatyw, prowadzenia ciekawych lekcji historii – nie tylko w szkolnych ławkach – oraz umiejętności zainteresowania poruszanymi tematami dzieci i młodzieży.

Seminarium odbędzie się w dniach od 4 do 6 października w Warszawie. W jego ramach zaplanowano zarówno wykłady, jak i zajęcia praktyczne. Pierwszego dnia uczestnicy spotkania zwiedzą wystawę „Cele bezpieki – ekspozycja Muzeum Powstania Warszawskiego”, Muzeum Więzienia Pawiak i Cmentarz Wojskowy na Powązkach. W sobotę i niedzielę wezmą m.in.  udział w warsztacie z kamerą, poznają aktywne metody nauczania historii oraz dowiedzą się, jak korzystać ze źródeł historycznych i wykorzystywać historię mówioną w pracy nauczyciela. Każdy uczestnik seminarium otrzyma certyfikat potwierdzający zdobyte kompetencje.

Nocleg oraz wyżywienie w czasie trwania szkolenia są zapewnione przez organizatorów. Dodatkowo uczestnicy mogą ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu.

WAŻNE! Zakwalifikowanych nauczycieli prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu do niedzieli, 22 września 2019 r. Tylko jego przesłanie gwarantuje udział w seminarium. W przypadku braku potwierdzenia – miejsce zostanie zwolnione dla innego nauczyciela. Wiadomość potwierdzająca obecność powinna zawierać również informację odnośnie do preferencji żywieniowych (posiłki wegetariańskie, wegańskie, alergie,  itp.).

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie seminarium!

WYNIKI REKRUTACJI – lista zakwalifikowanych nauczycieli
PLAN SEMINARIUM