Ruszyły zapisy do VI edycji akcji Kartka dla Powstańca | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Ruszyły zapisy do VI edycji akcji Kartka dla Powstańca

Opublikowano: 3 czerwca 2019

Jak co roku nieodłącznym elementem kampanii BohaterON – włącz historię! jest Kartka dla Powstańca – specjalna edycja akcji Kartka ze Szpitala. Zapraszamy wszystkie szkoły szpitalne, przyszpitalne i sanatoryjne na terenie całego kraju do wzięcia udziału w projekcie.

W ramach akcji pacjenci szpitalnych oddziałów dziecięcych wykonują własnoręcznie laurki z życzeniami dla uczestników Powstania Warszawskiego. Odbywa się to podczas specjalnie przygotowanych warsztatów pod opieką pedagoga.

W 2018 roku Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich rekordową liczbę 290 544 pocztówek i listów, w których młodzi pacjenci i uczniowie szkół przyszpitalnych mieli również swój udział. Własnoręcznie wykonane kartki sprawiają ogromną radość adresatom, ale co równie ważne, dają możliwość nawiązania kontaktu z uczestnikami Powstania Warszawskiego, którzy niejednokrotnie odpowiadają na przesłane życzenia.

Fundacja Sensoria i Fundacja Rosa przesyłają materiały potrzebne do wykonania laurek, ponadto uczestnictwo w akcji jest okazją do zdobycia nagród rzeczowych w konkursie na najładniejsze laurki.0

Zapisy trwają do 30 czerwca 2019 roku. Zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: kartka@fundacjarosa.pl lub tel: 530 442 795.