Ruszyły zapisy do VI edycji akcji Kartka dla Powstańca | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Wysłano 2026 kartek za kwotę 48400 zł.

Aktualności

Ruszyły zapisy do VI edycji akcji Kartka dla Powstańca

Opublikowano: 3 czerwca 2019

Jak co roku nieodłącznym elementem kampanii BohaterON – włącz historię! jest Kartka dla Powstańca – specjalna edycja akcji Kartka ze Szpitala. Zapraszamy wszystkie szkoły szpitalne, przyszpitalne i sanatoryjne na terenie całego kraju do wzięcia udziału w projekcie.

W ramach akcji pacjenci szpitalnych oddziałów dziecięcych wykonują własnoręcznie laurki z życzeniami dla uczestników Powstania Warszawskiego. Odbywa się to podczas specjalnie przygotowanych warsztatów pod opieką pedagoga.

W 2018 roku Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich rekordową liczbę 290 544 pocztówek i listów, w których młodzi pacjenci i uczniowie szkół przyszpitalnych mieli również swój udział. Własnoręcznie wykonane kartki sprawiają ogromną radość adresatom, ale co równie ważne, dają możliwość nawiązania kontaktu z uczestnikami Powstania Warszawskiego, którzy niejednokrotnie odpowiadają na przesłane życzenia.

Fundacja Sensoria i Fundacja Rosa przesyłają materiały potrzebne do wykonania laurek, ponadto uczestnictwo w akcji jest okazją do zdobycia nagród rzeczowych w konkursie na najładniejsze laurki.0

Zapisy trwają do 30 czerwca 2019 roku. Zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: kartka@fundacjarosa.pl lub tel: 530 442 795.