Rekrutacja do projektu BohaterON w Twojej Szkole została przedłużona do 8 października 2021 r. | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Rekrutacja do projektu BohaterON w Twojej Szkole została przedłużona do 8 października 2021 r.

Opublikowano: 5 października 2021

Do udziału w projekcie zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, drużyny harcerskie, hufców pracy, oraz inne placówki edukacyjne pracujące z dziećmi i młodzieżą. Celem akcji jest promowanie historii Polski XX wieku oraz upamiętnienie uczestników walk o Warszawę. Udział w akcji jest bezpłatny.

Podstawą do zakwalifikowania do akcji będzie poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest tutaj: https://forms.gle/1yRqq2DzgsCu2myy8.

W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowe materiały edukacyjne, opracowane z myślą o potrzebach dzieci i młodzieży na poszczególnych etapach kształcenia. Mamy nadzieję, że będą stanowiły ciekawe urozmaicenie zajęć lekcyjnych i bogate źródło wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Przygotowywanie indywidualnych życzeń od uczniów w formie kartki, listu, laurki lub „innej” nie jest w tej edycji obowiązkowe.

CO ZYSKUJESZ?

  • bezpłatne, atrakcyjne materiały dydaktyczne w wersji online do przeprowadzenia zajęć,
  • dyplom dla szkoły i imienne zaświadczenie dla koordynatora poświadczające udział w projekcie,
  • uczestnictwo w jednej z największych polskich kampanii o tematyce historycznej.

Organizatorem akcji są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria. Współorganizatorem tegorocznej edycji akcji jest Fundacja Pokolenia Kolumbów. Projekt realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Partnerem merytorycznym Projektu jest Instytut Pamięci Narodowej.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Projekt dofinansowano ze środków Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza oraz Fundacji PKO Banku Polskiego. Seminarium dla nauczycieli współfinansowane jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert „Wdzięczni Bohaterom – Powstańcom Warszawskim”.