Powstańcy Dzieciom – niezwykły kalendarz charytatywny dla IOP w Otwocku już dostępny | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Powstańcy Dzieciom – niezwykły kalendarz charytatywny dla IOP w Otwocku już dostępny

Opublikowano: 3 grudnia 2020

Trzecia odsłona akcji charytatywnej dla maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku w tym roku ma wyjątkowy wymiar. Do akcji przyłączyli się Powstańcy Warszawscy, którzy wspólnie z aktorami zaangażowanymi w kampanię BohaterON – włącz historię! stworzyli niesamowity kalendarz. Zobaczymy w nim 12 fotografii a na nich 4 pokolenia i jeden szczytny cel – pomoc. Każdy kto wpłaci minimum 50 zł na konto Fundacji Rodzin Adopcyjnych, otrzyma kalendarz i dzięki temu wesprze działalność placówki.

By otrzymać wyjątkowy kalendarz „Powstańcy Dzieciom” należy złożyć darowiznę w kwocie nie mniejszej niż 50 zł na konto Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Co ważne,  w tytule przelewu należy wpisać swój pełny adres korespondencyjny, imię, nazwisko oraz numer telefonu dla kuriera.

Fundacja Rodzin Adopcyjnych

KRD: 0000 15 11 13

Fundacja Rodzin Adopcyjnych ul. Płatnicza 83, 01-827 Warszawa

nr konta // Bank Millennium S.A. PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643

W kalendarzu znajduje się 12 zdjęć autorstwa Piotra Litwica, przedstawiających dzieci, powstańców i aktorów w stylizacjach z czasów okupacyjnych. Na fotografiach zobaczymy: Hannę Stadnik ps. „Hanka”, Zofię Czekalską ps. „Sosenka”, Marię Mordasewicz ps. ”Myszka”, Władysława Rosińskiego ps. „Zapałka”, Lecha Prokopińskiego ps. „Maks”, Czesława Lewandowskiego ps. „Bystry” oraz Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Karolinę Gorczycę, Adama Fidusiewicza, Olgę Bołądź, Magdalenę Różczkę w towarzystwie dzieci: Marianny, Szymonka, Ani i Tymka.

Warto wspomóc działalność prowadzoną w Interwencyjnym Ośrodku Adopcyjnym. Środki uzyskane dzięki akcji będą przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych produktów dla noworodków.

Wesprzeć działalność Ośrodka można również za pośrednictwem utworzonej na zrzutka.pl zbiórki celowej (zrzutka.pl/z/iop-fb ). Wpłaty przyjmowane są tu w dowolnym nominale. Środki zebrane w ten sposób przeznaczone zostaną w pierwszej kolejności na diagnostykę dzieci, zakup leków i środki ochrony osobistej.

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa. Ośrodek dysponuje 20 miejscami. Dla bezpieczeństwa dzieci usytuowany jest w szpitalu, w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału pediatrycznego. W ośrodku, pod czujnym okiem wykwalifikowanego personelu, maluchy czekają na nową kochającą rodzinę. Nadrzędnym celem pracowników ośrodka jest zapewnienie dzieciom takich warunków, by nie czuły, że są na tym świecie same.

KALENDARZ PAMIĘCI HANNY STADNIK ps. „HANKA”, sanitariuszki podczas Powstania Warszawskiego, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, społeczniczki o wielkim sercu.

Kalendarz Powstańcy Dzieciom dla IOP powstał we współpracy BohaterON z Ence Pence.

Więcej informacji o kalendarzu i działalności IOP jest dostępnych na stronie: www.adopcja.org.pl

oraz www.powstancydzieciom.pl