Pomagamy Powstańcom Warszawskim | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Pomagamy Powstańcom Warszawskim

Opublikowano: 16 maja 2022

Kampania BohaterON – włącz historię! to nie tylko pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego i edukacja o Powstaniu Warszawskim. Organizatorzy kampanii od 2017 roku wspierają kombatantów (w szczególności Powstańców Warszawskich) również realnie – osobowo, rzeczowo i finansowo.

Dzięki dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej możemy nieprzerwanie nieść pomoc Powstańcom Warszawskim. Chociaż w ten sposób możemy odwdzięczyć się za to, że Oni byli w stanie poświęcić wszystko w obronie naszej Ojczyzny.

Działania pomocowe – dostawa obiadów oraz zakup materiałów higienicznych – w okresie od maja do grudnia 2022 r. – dofinansowane są przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert pn. „Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Armii Krajowej”.

W ramach zadania dostarczonych zostanie około 4 000 posiłków do ponad 30 potrzebujących przez okres 8 miesięcy. Będą to Powstańcy Warszawscy oraz inni kombatanci i ich najbliższa rodzina. Pomocą objęci są seniorzy z różnych części Polski. Fundacja, dzięki kilkuletniej współpracy ze środowiskiem powstańczym na bieżąco pozyskuje informacje o potrzebujących wsparcia – zgłaszają się sami, są zgłaszani przez sąsiadów/ osoby pomagające lub przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ponadto w ramach dofinansowania pragniemy wspierać kombatantów środkami higienicznymi, medycznymi oraz artykułami pielęgnacyjnymi do opieki nad osobami w podeszłym wieku i mającymi problemy z samodzielnym funkcjonowaniem. Z powodu pandemii sytuacja finansowa wielu rodzin pogorszyła się, a w opiece nad osobami leżącymi nie wystarczają materiały higieniczne przysługujące z refundacji. W ramach zadania wsparcie w postaci pomocy rzeczowej udzielone zostanie około 30 kombatantom.