Ochronna Paczka dla Powstańca – pomagamy w trakcie epidemii koronawirusa | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Ochronna Paczka dla Powstańca – pomagamy w trakcie epidemii koronawirusa

Opublikowano: 9 kwietnia 2020

 

Koronawirus jest szczególnym zagrożeniem dla osób starszych, w tym dla Powstańców Warszawskich, dla których codzienne zakupy są aktualnie niebezpieczne. Dodatkowo wszelkie środki dezynfekcji oraz maseczki czy rękawiczki jednorazowe są towarem deficytowym. Dlatego postanowiliśmy działać i zorganizować akcję: Ochronna Paczka dla Powstańca.

W okresie Świąt Wielkanocnych razem z partnerem strategicznym PKN ORLEN pragniemy dostarczyć Powstańcom Warszawskim paczki, w których znajdą m.in. płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawice jednorazowe, ale także kartki z życzeniami oraz instrukcje postępowania w dobie epidemii koronawirusa.

Przesyłki trafią już w najbliższych dniach do 1400 uczestników walk o stolicę żyjących na terenie całego kraju.

Dodatkowo uruchomiliśmy specjalny telefon dedykowany Powstańcom Warszawskim. Mogą oni pod nim zgłaszać swoje codzienne potrzeby, takie jak zrobienie zakupów, odebranie leków z apteki, bądź przywiezienie ciepłych posiłków. To jednak nie wszystko. Pod ten numer Powstańcy mogą również dzwonić w chwilach samotności, chętnie porozmawiamy i wesprzemy na duchu każdego, kto tego potrzebuje.

Łącznie wyślemy 1400 płynów do dezynfekcji, 11 000 maseczek ochronnych oraz 43 000 rękawiczek. Razem są to 2 tony materiałów.

Nie chcemy jednak zakończyć akcji na jednej wysyłce. Czas epidemii się wydłuża, dlatego niebawem będziemy chcieli przygotować się na kolejne zamówienia u dostawców, którzy z nami współpracują. Jednak następną wysyłkę pragniemy zrealizować z Waszą pomocą. O szczegółach będziemy informować niebawem.