NIESIEMY POMOC POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

NIESIEMY POMOC POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

Opublikowano: 10 września 2021

Już od kilku lat pomagamy potrzebującym Powstańcom zapewniając im m.in. obiady z dostawą do domu czy zaopatrując w środki higieniczne, medyczne i leki. Dzięki dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej możemy nieprzerwanie nieść pomoc Powstańcom Warszawskim. Chociaż w ten sposób możemy odwdzięczyć się za to, że 77 lat temu, Oni byli w stanie poświęcić wszystko w obronie naszej Ojczyzny.

Codzienny ciepły obiad jest dla wielu z nas normą jednak dla starszych, potrzebujących i często schorowanych osób przygotowanie takiego posiłku to duże wyzwanie, również ze względu na trudną sytuację finansową. Samo wyjście na zakupy, szczególnie w czasach epidemii jest dużym przedsięwzięciem.

Dzięki dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej możemy dostarczać obiady do ok. 30 Powstańców Warszawskich z różnych regionów Polski. W ramach dofinansowania wspieramy kombatantów środkami higienicznymi, medycznymi oraz artykułami pielęgnacyjnymi do opieki nad osobami
w podeszłym wieku i mającymi problemy z samodzielnym funkcjonowaniem.

Fundacja, dzięki kilkuletniej współpracy ze środowiskiem powstańczym na bieżąco pozyskuje informacje o potrzebujących wsparcia – zgłaszają się sami, są zgłaszani przez sąsiadów/osoby pomagające lub przez Muzeum Powstania Warszawskiego.W ramach zadania publicznego realizowanego od sierpnia 2021 do grudnia 2021 roku dostarczone zostanie ok. 2500 posiłków do ok. 30 potrzebujących. Wsparcie w postaci zakupu i dostawy art. higienicznych i medycznych zostanie udzielone ok. 30 kombatantów przez okres 5 miesięcy.

Wiemy, że dla Powstańców ta pomoc wiele znaczy! Niezmiernie doceniają każdy, nawet najdrobniejszy gest. Czujemy się w obowiązku, aby nie tylko pielęgnować pamięć o Powstańcach Warszawskich, ale także reagować na potrzeby zasłużonym dla ojczyzny seniorom.

______

Dostawa obiadów oraz zakup materiałów higienicznych i medycznych od sierpnia do grudnia 2021 roku finansowane są ze środków pochodzących z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach otwartego konkursu ofert „ Wdzięczni Bohaterom – Powstańcom Warszawskim”.