Koncert Ferajny z Hoovera za nami | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Koncert Ferajny z Hoovera za nami

Opublikowano: 17 sierpnia 2026

Na podwórku przy ul. Komuny Paryskiej 3, przy muralu „WARSZAWIACY – POWSTAŃCY – WROCŁAWIANIE”, po raz trzeci wspólnie upamiętniliśmy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego we Wrocławiu. To właśnie w tej niezwykłej przestrzeni usłyszeliśmy pieśni, które od pokoleń niosą pamięć o Bohaterach sierpnia 1944. Razem z Ferajna z Hoovera zabraliśmy uczestników w muzyczną podróż na warszawskie podwórka tamtych czasów.

W wyjątkowej atmosferze spotkali się Powstańcy Warszawscy: Helena Kamerska „Hala” oraz Zbigniew Ruśkiewicz ps. „Ryś”, ich rodziny, mieszkańcy Wrocławia oraz turyści, którzy ze śpiewnikami w dłoniach dołączyli do wspólnego koncertowania. Było międzypokoleniowo. „Warszawskie dzieci”, „Sanitariuszka Małgorzatka” i inne utwory śpiewali młodsi i starsi.

To wydarzenie połączyło Wrocław i Warszawę – dwa miasta, różne doświadczenia, ale wspólne wartości: pamięć, wolność i szacunek dla tych, którzy walczyli o przyszłość kolejnych pokoleń.
Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania na zaproszonych gości czekała jeszcze słodka niespodzianka przygotowana przez Słodki Chłopak.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, śpiewali i stworzyli tę niezwykłą atmosferę!