Ferajna z Hoovera rozśpiewała Polaków! | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Ferajna z Hoovera rozśpiewała Polaków!

Opublikowano: 15 czerwca 2021

Wspólne koncertowanie laureatów Srebrnego BohaterONa 2020 w kategorii ,,Pasjonat” i publiczności zgromadzonej przed odbiornikami pokazało, że „Wiara śpiewa” i pamięta o Powstańcach nie tylko od święta. Koncert poświęcono pamięci wielkiego patrioty, wybitnego ekonomisty – Powstańca Warszawskiego, prof. Witolda Kieżuna ps. „Wypad” (1922 – 2021). Wydarzenie było transmitowane na żywo na kanałach społecznościowych organizatorów wydarzenia – Fundacji Pokolenia Kolumbów i BohaterON.

Miłośnicy muzyki patriotycznej i pieśni powstańczych mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie zespołu Ferajna z Hoovera. Pieśni Pokolenia Kolumbów wybrzmiały w ubiegłą niedzielę, 13 czerwca 2021r., w głośnikach słuchaczy z całej Polski. „Warszawo ma”, „Czerwone maki”, „Warszawskie dzieci”, „Sanitariuszka Małgorzatka” – te, i wiele innych utworów powstańczych, okupacyjnych, patriotycznych i legionowych można było usłyszeć na żywo za pośrednictwem bezpłatnej transmisji internetowej. Członkowie grupy ubrani w stroje stylizowane na kapelę podwórkową czasów Powstania dostarczyli widzom wielu wzruszeń i przenieśli w klimat czasów okupacji. Ze znaną sobie charyzmą i kolorytem zaprezentowali najbardziej znane polskie utwory patriotyczne i pieśni powstańcze ogólnopolskiej publiczności.

Wydarzenie miało charakter familijny. Uczestniczyły w nim całe rodziny – przedstawiciele różnych pokoleń, którym bliskie jest szerzenie polskiego dziedzictwa historycznego i upamiętnianie wydarzeń oraz bohaterów sprzed lat. Koncert dedykowano zmarłemu w tym dniu, wyjątkowemu patriocie, przyjacielowi kampanii BohaterON – prof. Witoldowi Kieżunowi ps. „Wypad”.
Zapis całego koncertu jest dostępny na kanale YouTube/Fundacja Pokolenia Kolumbów oraz na kanałach Partnerów wydarzenia.

ZAPIS KONCERTU

Organizatorem koncertu była Fundacja Pokolenia Kolumbów we współpracy z BohaterON – włącz historię!.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 Warszawa.

Fot. Tomasz Tołłoczko