Dodatkowa pomoc Powstańcom w czasie epidemii | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

Dodatkowa pomoc Powstańcom w czasie epidemii

Opublikowano: 25 maja 2020

Wielu poznanych przez nas Powstańców żyje samotnie i skromnie, a podeszły wiek, choroby i ograniczenia – fizyczne i finansowe – nie pozwalają Im na utrzymanie właściwego komfortu życia. Dodatkowo panująca epidemia sprawiła, że dziś, zamknięci dla własnego bezpieczeństwa w mieszkaniach, bardziej niż kiedykolwiek potrzebują naszej pomocy.

Od dłuższego czasu pomagamy regularnie na wielu płaszczyznach, a ciepłe, domowe obiady na dobre zajęły miejsce zupki z proszku, czy suchego prowiantu! W czasie epidemii liczba Powstańców potrzebujących pomocy znacznie wzrosła, ale dzięki dofinansowaniu dla Fundacji Rosa od Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w ramach Otwartego Konkursu Ofert na świadczenie zadań opiekuńczych wykonywanych na rzecz środowiska kombatanckiego w czasie epidemii – MOŻEMY POMÓC WSZYSTKIM, KTÓRZY SIĘ DO NAS O TĘ POMOC ZWRÓCILI!

W ramach zadania publicznego realizowanego od 12 maja do 31 lipca 2020 roku dostarczone zostanie ok. 600 zestawów obiadowych (zupa, II danie, deser lub sok) do min. 20 potrzebujących przez okres 3 miesięcy. Posiłki trafią do Powstańców Warszawskich i ich najbliższej rodziny (męża/żony w sytuacji, kiedy mieszkają wspólnie).

Dodatkowo razem z pierwszym posiłkiem nasi Bohaterowie otrzymali pakiety środków ochronnych. W paczce znalazły się jednorazowe rękawiczki i maseczki, maseczka bawełniana oraz płyn i mydło do dezynfekcji rąk. Musimy pamiętać, że epidemia cały czas trwa i w każdej chwili zalecenia Ministerstwa Zdrowia mogą ulec zmianie. Bardzo nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której po ponownym zaostrzeniu zasad reżimu sanitarnego nasi seniorzy będą mieli problem ze zdobyciem tych środków.