BohaterON w Twojej Szkole – VII edycja projektu w nowej cyfrowej odsłonie | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

BohaterON w Twojej Szkole – VII edycja projektu w nowej cyfrowej odsłonie

Opublikowano: 5 września 2022

1 września ruszyły zapisy dla szkół i przedszkoli do projektu BohaterON w Twojej Szkole 2022, będącego częścią VII edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Tegoroczna edycja mocno stawia na wirtualne działania edukacyjne dzięki nowym platformom cyfrowym.

BohaterON w Twojej Szkole to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Misją projektu jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej – szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego – w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna. W tym celu, we współpracy z metodykami i praktykami ze wszystkich poziomów nauczania tworzone są konspekty zajęć i materiały edukacyjne do wykorzystania na lekcjach historii, polskiego, wychowawczych, czy zajęciach dodatkowych.

Od 2016 roku w działania edukacyjne – BohaterON w Twojej Szkole – zaangażowało się ponad 7000 przedszkoli, szkół i placówek dla dzieci i młodzieży. Niemal 1 500 000 uczniów z Polski oraz polskich placówek zagranicą wzięło udział w naszych lekcjach z zakresu historii i edukacji patriotycznej. Ponadto, blisko 500 nauczycieli uczestniczyło w warsztatach i seminariach.

Od tej edycji zamiast wykonywania tradycyjnych kartek-laurek organizatorzy proponują uczniom dokonanie wpisów na działającym od 1 sierpnia portalu www.dumnizpowstańców.pl – wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Wpisy mogą mieć formę słowną, wizualną czy dźwiękową.

Dodatkowo organizatorzy uruchomią stronę www.BohaterONwTwojejSzkole.pl, na której nauczyciele będą mogli nie tylko znaleźć scenariusze i materiały do zajęć na temat Powstania Warszawskiego, ale również dodać własne, sprawdzone metody i konspekty poruszające zagadnienia z historii Polski XX wieku i edukacji patriotycznej.

Jak co roku, na 40 najbardziej zaangażowanych nauczycieli czeka również możliwość udziału w  stacjonarno-terenowym seminarium organizowanym w Warszawie. W programie przewidziano m.in.: spotkanie ze świadkiem historii; zwiedzanie miejsc pamięci z przewodnikiem; warsztaty z aktywnych metod nauczania oraz narzędzi pomagających w efektywnym prowadzeniu lekcji. 

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne. 

Harmonogram projektu BohaterON w Twojej Szkole 2022

    • 01.09 – 02.10 przyjmowanie zgłoszeń przedszkoli i szkół
    • 01.09– 10.09 rekrutacja nauczycieli na seminarium 
    • do 31.10 lekcje/zajęcia tematyczne i wpisy na portalu www.dumnizpowstańców.pl
    • do 31.10 wysłanie sprawozdań
  • do 31.12 wysyłka dyplomów i zaświadczeń

 

Szczegóły projektu można znaleźć na nowej stronie internetowej dedykowanej działaniom  www.bohateronwtwojejszkole.pl