BohaterON na Kongresie „Niepodległej” w Warszawie | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Aktualności

BohaterON na Kongresie „Niepodległej” w Warszawie

Opublikowano: 19 stycznia 2023

W dniach 11-12 stycznia 2023 roku zespół BohaterON wziął udział w „Kongresie Niepodległej” – oficjalnym zakończeniu i podsumowaniu kilkuletnich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie pracowników kultury, przedstawicieli władz i działaczy organizacji pozarządowych było okazją do merytorycznych dyskusji, wymiany doświadczeń oraz rozmów na temat nowych inicjatyw.

Agnieszka Łesiuk-Krajewska, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Kampanii BohaterON, była jedną z prelegentek w sesji panelowej na temat nowoczesnej edukacji do uczestnictwa w kulturze. Pomysłodawczyni największej kampanii społecznej o tematyce historycznej opowiedziała o włączających akcjach społeczno-edukacyjnych oraz podzieliła się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat jak zainteresować szerokie grupy społeczne tematyką historyczną i kulturalną.

Pozostałymi uczestnikami dyskusji byli: Ilona Gosiewska, prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen;  Łucja Koch, pełnomocniczka Dyrektora ds. Edukacji i Publiczności Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN; Michał Kosiorek, kierownik Działu Promocji i Projektów Biura „Niepodległa” oraz Piotr Tarnowski, dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Dyskusję moderował Marcin Rembacz, dyrektor Biura Komunikacji Pałac Saski sp. z o.o.

Na Kongresie Niepodległa zaprezentowano także przedpremierowo kolejne projekty Biura „Niepodległa”. Nowy film VR i projekt mobilnych centrów edukacji „Iskry Niepodległej” wkrótce będą miały swoje premiery.

To był wartościowy czas. Do zobaczenia przy kolejnych wspólnych projektach!