Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Srebrny BohaterON i Złoty BohaterON Publiczności w kategorii ,,Instytucja”

Nagroda za edukację filmową i historyczną szerokiego grona odbiorców poprzez stworzenie platformy internetowej, która podczas pandemii wspierała nauczycieli, rodziców, uczniów i pasjonatów w działaniach edukacyjnych. Platforma jest autorskim projektem Wytwórni stworzonym z myślą o odbiorcach zainteresowanych edukacją filmową i historią Polski.

 

W 2020 roku, dwa miesiące po wybuchu pandemii, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych stworzyła i udostępniła nowoczesną platformę edukacyjno-filmową WFDIF.ONLINE. Znajdują się na niej najbardziej wartościowe projekty edukacyjno-historyczne Wytwórni, a także zbiór klasyki polskiego kina i wydań Polskiej Kroniki Filmowej. Wydarzenia historyczne, także te z lat 1918-1989, będące tematem realizacji filmowych, prezentowane i promowane są w szeroko dostępnej, atrakcyjnej i bezpłatnej formie, w wysokiej jakości cyfrowej.

 

W strefie platformy „Edukacja” dostępne są materiały filmowe stworzone na potrzeby realizowanych od 2013 r. przez WFDiF pięciu edycji projektu edukacyjnego „Plan filmowy”. Każda edycja oparta była na fabule innego filmu historycznego, eksponującego ważne wątki dla losów mieszkańców Rzeczpospolitej: „Miasto 44”, „Karbala”, „My, Cichociemni. Głos żyjących”, „Historia w ożywionych obrazkach”. Wykorzystano także perły polskiej szkoły dokumentu oraz dorobek fabularny, dokumentalny i nową formę Teatroteki.

 

Ponadto na WFDIF.ONLINE dostępne są filmowe zapisy wirtualnych spacerów, warsztatów, wywiady, prezentacje, wykłady, scenariusze lekcji i materiały zakulisowe pochodzące z różnych projektów realizowanych przez Wytwórnię. Na platformie znajdują się też rozbudowane materiały edukacyjne do cyklu pt. „Historia w ożywionych obrazach – Polska Niepodległa”. Materiały w atrakcyjny sposób omawiają i promują wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń historycznych zaprezentowanych w ekranizacjach 10 wybranych dzieł malarskich i grafik, przedstawiających wydarzenia oraz bohaterów związanych z dążeniami do odzyskania przez Polskę niepodległości. Dostępne w strefie VOD wybrane Kroniki Filmowe, filmy dokumentalne prezentują wydarzenia i tło historii powojennej.

 

Treści materiałów edukacyjnych i filmowych dostępnych na platformie doskonale się uzupełniają i wspierają poznawanie historii Polski. Platforma WFDIF.ONLINE to wyjątkowe miejsce w sieci prezentujące i promujące historię Polski oraz polskiej kinematografii za pomocą atrakcyjnych i nowoczesnych narzędzi edukacji online.