TOTALIZATOR SPORTOWY | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

TOTALIZATOR SPORTOWY

TOTALIZATOR SPORTOWY

Brązowy BohaterON w kategorii ,,Firma"

Nagroda za wspieranie licznych inicjatyw promujących dziedzictwo narodowe, kulturalne i historyczne Polski, w tym za mecenat nad obchodami 75. i 76. rocznicy Powstania Warszawskiego oraz filmem „Legiony”

 

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek, która od prawie 65 lat działa nieprzerwanie na rynku loteryjnym w Polsce. Firma od lat angażuje się w działalność mającą na celu wzmacnianie tożsamości narodowej naszego społeczeństwa, jako swoją misję traktując zwiększanie świadomości historycznej Polaków oraz wsparcie finansowe i promocyjne ważnych inicjatyw patriotycznych.

 

Spółka jest obecna jako partner wielu projektów przybliżających historię Polski XX wieku – zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Ponadto, od kilku lat działa na rzecz podtrzymywania pamięci o Powstaniu Warszawskim i jego bohaterach, towarzysząc jako mecenas obchodom rocznicy tego wydarzenia. W celu krzewienia wśród Polaków postaw patriotycznych w 2019 i 2020 r. spółka była partnerem wielu inicjatyw, m.in. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, Biegu LOTTO Poznański Czerwiec ’56 Bieg Pamięci, Budowy Pomnika Prezydentów Wielkiej Warszawy – Starzyńskiego i Kulskiego czy produkcji filmów „Legiony” oraz „Goliat – zapomniany bohater”.  Od 2019 roku Totalizator Sportowy jest również Partnerem Strategicznym przy Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.

 

Dodatkowo, w ramach swojej regularnej działalności, spółka realizuje dopłaty m.in. na Fundusz Promocji Kultury. Tylko w 2019 roku dzięki graczom LOTTO na ten cel trafiło ponad 220 mln zł. Środki, którymi dysponuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, trafiają do polskiego społeczeństwa, wspierając również organizację ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw mających na celu edukację historyczno-patriotyczną.