TOTALIZATOR SPORTOWY | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Wysłano 2003 kartek za kwotę 59170 zł.

TOTALIZATOR SPORTOWY

TOTALIZATOR SPORTOWY

właściciel marki LOTTO

Nominacja za wspieranie licznych inicjatyw promujących dziedzictwo narodowe, kulturalne i historyczne Polski, w tym za mecenat nad obchodami 75. i 76. rocznicy Powstania Warszawskiego oraz filmem „Legiony”

 

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek, która od prawie 65 lat działa nieprzerwanie na rynku loteryjnym w Polsce. Firma od lat angażuje się w działalność mającą na celu wzmacnianie tożsamości narodowej naszego społeczeństwa, jako swoją misję traktując zwiększanie świadomości historycznej Polaków oraz wsparcie finansowe i promocyjne ważnych inicjatyw patriotycznych.

 

Spółka jest obecna jako partner wielu projektów przybliżających historię Polski XX wieku – zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Ponadto, od kilku lat działa na rzecz podtrzymywania pamięci o Powstaniu Warszawskim i jego bohaterach, towarzysząc jako mecenas obchodom rocznicy tego wydarzenia. W celu krzewienia wśród Polaków postaw patriotycznych w 2019 i 2020 r. spółka była partnerem wielu inicjatyw, m.in. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, Biegu LOTTO Poznański Czerwiec ’56 Bieg Pamięci, Budowy Pomnika Prezydentów Wielkiej Warszawy – Starzyńskiego i Kulskiego czy produkcji filmów „Legiony” oraz „Goliat – zapomniany bohater”.  Od 2019 roku Totalizator Sportowy jest również Partnerem Strategicznym przy Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.

 

Dodatkowo, w ramach swojej regularnej działalności, spółka realizuje dopłaty m.in. na Fundusz Promocji Kultury. Tylko w 2019 roku dzięki graczom LOTTO na ten cel trafiło ponad 220 mln zł. Środki, którymi dysponuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, trafiają do polskiego społeczeństwa, wspierając również organizację ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw mających na celu edukację historyczno-patriotyczną.