Tomasz Wolny | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Tomasz Wolny

Srebrny BohaterON w kategorii ,,Dziennikarz'' Złoty BohaterON Publiczności w kategorii ,,Dziennikarz''

Nagroda za promocję 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz pomysł zorganizowania koncertu “Wielkopolanie śpiewają Niepodległej. W chwilach próby zwycięstwo”

Jak sam siebie określa, jest poznaniakiem z krwi i kości, w żyłach którego płynie krew Powstańców Wielkopolskich. Na każdym kroku podkreśla przywiązanie do biało-czerwonych barw oraz wielkopolskich korzeni. To z jego inicjatywy 29 grudnia 2018 roku na Starym Rynku w Poznaniu dla upamiętnienia 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbył się koncert Wielkopolanie śpiewają Niepodległej. W chwilach próby zwycięstwo, który Pan Tomasz poprowadził. Od lat angażuje się w działania mające na celu upamiętnienie Powstania Warszawskiego. W 2018 roku po raz kolejny poprowadził muzyczną akcję Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI.
W swoich wpisach na profilach w mediach społecznościowych bardzo często nawołuje do pamięci o ważnych datach, które zapisały się na kartach historii Polski, wskazując na istotę patriotyzmu i zachęcając do uczczenia rocznic w sposób aktywny, m.in. poprzez uczestnictwo w akcjach charytatywnych.