TOMASZ WOLNY | Bohateron

TOMASZ WOLNY

prezenter, dziennikarz TVP2, prowadzący „Pytanie na śniadanie”

Nominacja za promocję 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz pomysł zorganizowania koncertu “Wielkopolanie śpiewają Niepodległej. W chwilach próby zwycięstwo”


Jak sam siebie określa, jest poznaniakiem z krwi i kości, w żyłach którego płynie krew Powstańców Wielkopolskich. Na każdym kroku podkreśla przywiązanie do biało-czerwonych barw oraz wielkopolskich korzeni. To z jego inicjatywy 29 grudnia 2018 roku na Starym Rynku w Poznaniu dla upamiętnienia 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbył się koncert Wielkopolanie śpiewają Niepodległej. W chwilach próby zwycięstwo, który Pan Tomasz poprowadził. Od lat angażuje się w działania mające na celu upamiętnienie Powstania Warszawskiego. W 2018 roku po raz kolejny poprowadził muzyczną akcję Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI.

W swoich wpisach na profilach w mediach społecznościowych bardzo często nawołuje do pamięci o ważnych datach, które zapisały się na kartach historii Polski, wskazując na istotę patriotyzmu i zachęcając do uczczenia rocznic w sposób aktywny, m.in. poprzez uczestnictwo w akcjach charytatywnych.


Koncert Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI

Koncert Wielkopolanie śpiewają Niepodległej. W chwilach próby zwycięstwo