Tomasz Stankiewicz | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Tomasz Stankiewicz

Nominacja za reżyserię interaktywnego dokumentu „Dzieci Maharadży czyli Fajna Ferajna w Indiach”, który opowiada o losach małego Wiesia, jednego z 1000 polskich dzieci ocalonych przez indyjskiego maharadżę podczas II Wojny Światowej.

 

Reżyser, fotograf, twórca filmów dokumentalnych, który przy wykorzystaniu najnowszych technologii opowiada o dzieciach II wojny światowej w sposób przyjazny i zrozumiały dla najmłodszych widzów.

 

Projekt „Dzieci maharadży, czyli fajna ferajna w Indiach” to prawdziwa historia Polaków, którzy doświadczyli piekła II Wojny Światowej. To również opowieść o człowieku, który uratował 1000 polskich dzieci. Projekt jest stworzony dla młodego widza i zaprojektowany jako narzędzie edukacji.

 

Z pomocą technologii internetowej, w formie komiksu, animacji i archiwaliów widzowie poznają prawdziwą historię 9-letniego Wiesia (Wiesława Stypuły) – jednego z tysiąca polskich dzieci, ocalonych przez indyjskiego maharadżę.

 

Praca nad dokumentem trwała 4 lata. Projekt powstawał w Polsce, Indiach i Estonii. Po czerwcowej premierze na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym jest dostępny dla każdego w języku polskim i angielskim na terenie całej Polski pod adresem http://www.bravebunchinindia.pl. Co istotne, produkcję można obejrzeć nieodpłatnie.

 

To nie pierwsza realizacja Tomasza Stankiewicza. Jego filmy dokumentalne przybliżają wiedzę o II wojnie światowej i losach polskich dzieci. Charakteryzują się nowatorską formą i przystępnością dla młodego widza. Dzięki tym projektom widzowie w Polsce i na świecie mają okazję poznać mniej znane historie z lat 1939-1945.

 

ZWIASTUN PROJEKTU

 

ZOBACZ DOKUMENT