TOM-TECH | Bohateron

TOM-TECH

gdańska firma transportowo-spedycyjna

Brązowy BohaterON 2019. Nominacja za projekt i realizację patriotycznej ciężarówki z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 

Dzięki pasji Pana Tomasza Majki, właściciela firmy TOM-TECH, do nieszablonowego zdobienia swoich pojazdów oraz chęci uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w maju 2018 roku na polskie drogi wyjechała wyjątkowa ciężarówka. To  jeżdżący pomnik z motywami przedstawiającymi wydarzenia z okresu I i II wojny światowej.

Znajdujące się na naczepie pojazdu ręcznie wykonane grafiki prezentują zasłużonych dla Polski bohaterów, wydarzenia, ważne daty i miejsca, m.in. Władysława Andersa, Witolda Pileckiego, Cichociemnych, Dywizjon 303, Westerplatte  i Obronę Poczty Polskiej w Gdańsku. Na tylnych drzwiach widnieją słowa „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy, a na masce ciężarówki zamontowano białe Godło Rzeczypospolitej Polskiej.

Dodatkowo, na naczepie zamieszczono specjalne QR-kody, które po zeskanowaniu telefonem odsyłają do informacji dotyczących postaci i wydarzeń z czasów wojny.

Koszt ozdobienia pojazdu „Wolni” wyniósł kilkaset tysięcy złotych, równowartość drugiej ciężarówki. Obecnie można go zobaczyć nie tylko na polskich, ale również na skandynawskich drogach.

 

Zobacz, jak powstawała ciężarówka