TOM-TECH | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

TOM-TECH

Brązowy BohaterON w kategorii ,,Firma''

Nagroda za projekt i realizację patriotycznej ciężarówki z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzięki pasji Pana Tomasza Majki, właściciela firmy TOM-TECH, do nieszablonowego zdobienia swoich pojazdów oraz chęci uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w maju 2018 roku na polskie drogi wyjechała wyjątkowa ciężarówka. To jeżdżący pomnik z motywami przedstawiającymi wydarzenia z okresu I i II wojny światowej. Znajdujące się na naczepie pojazdu ręcznie wykonane grafiki prezentują zasłużonych dla Polski bohaterów, wydarzenia, ważne daty i miejsca, m.in. Władysława Andersa, Witolda Pileckiego, Cichociemnych, Dywizjon 303, Westerplatte i Obronę Poczty Polskiej w Gdańsku. Na tylnych drzwiach widnieją słowa „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy, a na masce ciężarówki zamontowano białe Godło Rzeczypospolitej Polskiej.
Dodatkowo, na naczepie zamieszczono specjalne QR-kody, które po zeskanowaniu telefonem odsyłają do informacji dotyczących postaci i wydarzeń z czasów wojny.
Koszt ozdobienia pojazdu „Wolni” wyniósł kilkaset tysięcy złotych, równowartość drugiej ciężarówki. Obecnie można go zobaczyć nie tylko na polskich, ale również na skandynawskich drogach.