TAURON Polska Energia | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

TAURON Polska Energia

Tauron Polska Energia

Nominacja za prowadzenie działań popularyzujących wiedzę o Powstaniach Śląskich –wystawa na Stulecie Powstań Śląskich; za społeczną odpowiedzialność firmy i promowanie regionu.

 

TAURON Polska Energia to zaufany dostawca energii elektrycznej oraz gazu dla domów i firm. Jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem własnym w wysokości ponad 19 miliardów złotych oraz zatrudniającym ponad 25 tysięcy pracowników. Prężnie działa w sektorze CSR i promuje działania związane z edukacją historyczną i kulturalną

 

TAURON z okazji obchodów setnej rocznicy III Powstania Śląskiego zorganizował wystawę przedstawiającą jego przebieg i bohaterów w nieoczywisty sposób. Zwiedzający mogli dowiedzieć się m.in. o udziale kolejarzy w Powstaniu, roli kobiet oraz o przywódcy, który zasłynął jako genialny szpieg. Wystawę, podczas wakacji można było zobaczyć w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Wystawa przypomina historię i bohaterów tamtych wydarzeń, by podkreślić potencjał regionu w zmieniającej się Europie. Korzystając z nowych technologii, firma chce ciekawie i atrakcyjnie opowiadać o historii Śląska i jej bohaterach, nie tylko w regionie, ale na terenie całego kraju.