Tarczyński | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Tarczyński

Nominacja za aktywne i konsekwentne wdrażanie od lat strategii społecznej odpowiedzialności biznesu. Również w marcu 2022 roku firma zdała egzamin z zaangażowania i solidarności –  włączyła się w pomoc mieszkańcom Ukrainy, przekazując sprzęt wojskowy i produkty o wartości dwóch milionów złotych.

 

Firma Tarczyński S.A. od lat podejmuje wiele prospołecznych i proekologicznych działań, koncentrując się na czterech kluczowych obszarach takich jak: zdrowy, aktywny tryb życia, dbałość o naturalne środowisko i jego zasoby, świadomy wybór i racjonalne odżywianie oraz wspieranie lokalnych społeczności.

 

Na uwagę zasługuje fakt, że firma od samego początku wojny w Ukrainie włączyła się w konkretną pomoc jej mieszkańcom. Zaangażowanie obejmowało dostarczanie potrzebującym sprzętu wojskowego, środków pierwszej pomocy i produktów spożywczych firmy. Do przekazanych produktów należał wysokiej jakości sprzęt wojskowy – drony, termowizjery, GPS, kamizelki taktyczne czy plecaki snajperskie. Marka zadbała również o środki pierwszej pomocy, jak i karimaty oraz śpiwory. Zostały przekazane również 4 wojskowe samochody marki Peugeot, które pojechały bezpośrednio na front. We współpracy z partnerami (w tym miasta Wrocław) udało się dostarczyć na granicę polsko-ukraińską kilkaset tysięcy paczek kabanosów  z zakładu w podwrocławskim Ujeźdźcu Małym. Łączna pomoc rzeczowa i finansowa w roku 2022 przekroczyła kwotę 2,5 miliona złotych.

 

Innym ze sposobów pomocy było także przekazanie w całości dla Ukrainców dochodu z międzynarodowego szkolenia trenerskiego, w którym udział wziął sponsorowany przez firmę Tarczyński klub futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław wraz z innymi europejskimi drużynami futbolu amerykańskiego i trenerami z doświadczeniem w lidze NFL.
Solidarność z Ukrainą wyrażona została również za pośrednictwem sponsorowanej przez firmę Tarczyński Arena Wrocław. W marcu membrana stadionu została podświetlona w narodowych żółto-niebieskich barwach.