Stowarzyszenie DZIEJE | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Stowarzyszenie DZIEJE

Stowarzyszenie Dzieje nominowane za nieoceniony wpływ na edukację młodego pokolenia, integrację lokalnej społeczności oraz promocję wartości patriotycznych. Stowarzyszenie jest organizatorem widowiska plenerowego Orzeł i Krzyż – Niepodległa.

 

Stowarzyszenie Dzieje to ciągle rozrastająca się grupa wolontariuszy – amatorów propagujących wartości patriotyczne, pielęgnujących tradycję i narodowe dziedzictwo. Celem działania Stowarzyszenia jest inicjowanie szeroko pojętych działań kulturalnych, przede wszystkim organizacja widowisk, tworzenie parku historycznego i promowanie regionu. 

 

Trzon Stowarzyszenia stanowią mieszkańcy gminy Murowana Goślina, ale z roku na rok zarażają swą pasją kolejnych mieszkańców okolicznych gmin i Poznania. Są wśród nich ludzie różnych profesji: plastycy, muzycy, architekci, inżynierowie, nauczyciele, przedsiębiorcy i przedstawiciele wielu innych zawodów, osoby w wieku od przedszkolaków po emerytów. Angażują się całymi rodzinami i pokoleniami.

 

Stowarzyszenie prowadzi Park Dzieje w Murowanej Goślinie, unikalne miejsce, gdzie można poznać tajniki dawnego rzemiosła, dawnej broni, zobaczyć widowiska nawiązujące do polskiej historii.  Orzeł i Krzyż to największe nocne show o historii Polski. Widowisko jest spektakularną opowieścią o losach Polski i Polaków od legend i założenia Państwa Polskiego, przez triumfy husarii, Potop Szwedzki, aż po odzyskanie niepodległości i Solidarność.  Skala widowiska jest naprawdę ogromna – historię jest odgrywana na terenie wielkości 44 000 m kw. przez 300 aktorów wcielających się w ponad 1500 historycznych postaci. Widowisku towarzyszy poruszająca muzyka, spektakularne efekty specjalne, mappingi na wodzie i gra światłem. Obejrzało je dotąd ponad 80 000 osób.