Redakcja portalu historycznego dzieje.pl | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Redakcja portalu historycznego dzieje.pl

Redakcja portalu historycznego dzieje.pl

Złoty BohaterON w kategorii ,,Dziennikarz”

Nagroda za tworzenie największego i najbardziej popularnego portalu historycznego. Aktualizowany codziennie serwis to bezcenne źródło artykułów dotyczących przede wszystkim historii Polski XX wieku i najnowszej, a także materiałów wideo, filmów dokumentalnych, archiwalnych fotografii, dokumentów oraz infografik i map.

 

Portal dzieje.pl to codzienne źródło informacji o najważniejszych rocznicach historycznych a także zapowiedzi wydarzeń kulturalnych związanych nie tylko z krzewieniem pamięci o ważnych wydarzeniach i postaciach dla naszej ojczyzny. Intuicyjny dla użytkownika, niezwykle bogaty w treści, staje się towarzyszem pasjonata historii w wirtualnym świecie.

 

Aktualności ze współczesnej sceny politycznej, ciekawostki historyczne z XX wieku, kultura i sztuka, film, zagadnienia edukacyjne to tylko niektóre z tematów wywiadów, artykułów, notek prasowych czy galerii zdjęć. Warto zaznaczyć, że redakcja portalu zaprasza miłośników historii do jego współtworzenia. Dział „Wasze historie” zachęca internautów do dzielenia się wiedzą i podtrzymywania pamięci o wydarzeniach sprzed lat poprzez publikację tekstów własnego autorstwa.

 

Jedna z podstron portalu – Niepodległa – w całości poświęcona jest zagadnieniom związanym z walką o odzyskanie niepodległości i jej utrzymanie po 1918 roku. Prezentuje sylwetki najważniejszych polskich polityków oraz archiwalne fotografie z przełomowych dla II Rzeczpospolitej wydarzeń i obchodów ich rocznic. Ciekawe artykuły, dotykające także spraw społeczno-kulturalnych, stają się źródłem wiedzy o żmudnym procesie odbudowywania kraju po ponad stuletnim podziale, walce o prawa kobiet, przemianach ustrojowych czy zrywach powstańczych przed wybuchem II wojny światowej.

 

Portal dzieje.pl prowadzony jest przez Muzeum Historii Polski i Polską Agencję Prasową oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.