Redakcja portalu Histmag | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Redakcja portalu Histmag

Redakcja portalu Histmag

Nominacja za prowadzenie najdłużej istniejącego i najbardziej popularnego internetowego serwisu historycznego w Polsce, który w sposób odpowiedzialny i przystępny, ale bez zbędnych uproszczeń popularyzuje wiedzę historyczną w myśl idei, że historia jest ciekawa i może być interesująca dla każdego. 

 

Miesięcznie portal gromadzi kilkaset tysięcy czytelników, a na jego łamach publikowane są setki recenzji, artykułów i newsów. Redakcja zorganizowała liczne akcje społeczne oraz wielokrotnie patronowała medialnie książkom, imprezom kulturalnym i naukowym.

 

Historia przedstawiana jest w serwisie w sposób interdyscyplinarny. Nie liczą się tylko konkretne wydarzenia, ważne jest, jak wpływają one na współczesne życie społeczne i kulturalne – w literaturze, muzyce, sztuce czy bieżącej polityce. 

 

Odpowiedzialnie i neutralnie – zgodnie z zasadami publicystyki, w oparciu o badania naukowe i materiały źródłowe – prezentują treści dalekie od powszechnej w dzisiejszych czasach formy charakterystycznej dla tabloidów. Wiedza i wartość – to najważniejsze cele autorów tekstów, którzy stanowią grupę o bardzo zróżnicowanych poglądach politycznych, społecznych, religijnych czy naukowych. Tym, co łączy dziennikarzy związanych z portalem, jest historia, prawda i chęć pielęgnowania patriotyzmu wśród internautów poszukujących wartościowych treści.

 

Portal z założenia jest nie tylko źródłem historycznej wiedzy i wynikających z niej wielopłaszczyznowych kontekstów, ale również miejscem do dyskusji i ścierania się różnych opinii oraz poglądów. Niezależnie od lokalizacji, niezależnie od wieku, ponieważ wszystkich nas łączy historia.