Przemysław Szot | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Wysłano 1946 kartek za kwotę 46880 zł.

Przemysław Szot

Przemysław Szot

Złoty BohaterON oraz Złoty BohaterON Publiczności w kategorii ,,Nauczyciel''

Nagroda za pomysł przygotowania blisko 1500 medali dla żyjących bohaterów Powstania Warszawskiego oraz angażowanie w projekty historyczne młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

Wychowawca i terapeuta uzależnień w placówce resocjalizacyjnej dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, pasjonat historii XX wieku. Szczególna relacja, jaką nawiązał z wychowankami, przyniosła wyjątkowe efekty. W ramach naszego ubiegłorocznego konkursu na najlepszy projekt edukacyjny o tematyce Powstania Warszawskiego drużyna koordynowana przez Pana Przemysława zajęła trzecie miejsce. 20 par rąk należących do określanych mianem „trudna młodzież” chłopców, przy użyciu 80 kg stali, 1,5 km biało-czerwonej wstążki i po ponad 100 h ciężkiej pracy udowodniło coś innym, ale przede wszystkim sobie. Oddało nietypowy hołd bohaterom sierpnia 44’. Prace odbywały się poza godzinami lekcyjnymi, a uczniowie wzięli w nich udział dobrowolnie. Otrzymując koperty, w których znajdowały się medal i specjalna dedykacja od wychowanków, Powstańcy wielokrotnie nie kryli wzruszenia.
W swojej pracy nauczyciel podkreśla znaczenie edukacji pozaformalnej, która jako jedna z nielicznych metod dociera do „Jego” młodzieży. Swoje autorskie programy wychowawcze opiera na wartościach patriotycznych. Poznając w nietypowy sposób historię wydarzeń sprzed 75 lat, uczniowie zaczynają rozumieć, dlaczego Warszawa stanęła do walki. Nie zapamiętają tego na lekcji. Nie wygrywają olimpiad przedmiotowych, ale jeden z przygotowanych medali zdobi ścianę ośrodka przypominając o najważniejszych wartościach. Ich opiekun nieprzerwanie stara się angażować ich w akcje patriotyczne o charakterze lokalnym i ogólnopolskim. Współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej we Wrocławiu, organizuje spotkania ze świadkami historii oraz akcje sprzątania opuszczonych grobów.