PRZEMYSŁAW MAJEWSKI | Bohateron

PRZEMYSŁAW MAJEWSKI

raper, współzałożyciel zespołu 4xP

Finalista Nagrody BohaterONy 2019. Nominacja za projekt 100 tysięcy płyt na 100-lecie odzyskania Niepodległości, szerzenie wiedzy na temat dwudziestolecia międzywojennego i nieszablonowy pomysł na trafienie z przekazem do młodych ludzi

 

Z kulturą hip-hop jest związany od 20 lat. Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nagrał płytę Międzywojenna nuta, na której oprócz utworu 100 lat znajdują się szlagiery okresu dwudziestolecia międzywojennego w nowej, rapowej aranżacji. W ramach projektu 100 tysięcy płyt na 100-lecie odzyskania Niepodległości do końca minionego roku rozdał 50 tys. płyt i wciąż je rozdaje, przyczyniając się do wzrostu świadomości społecznej na temat prezentowanego przez siebie okresu historii.

Ubrany w garnitur z epoki, ze swoimi prelekcjami odwiedza miasta, szkoły i instytucje. Bierze udział w koncertach, spotyka się z kombatantami oraz promuje swoje działania w Polsce i poza jej granicami.

Chce, by jego płyta łączyła Polaków bez względu na wiek, a pamięć o dwudziestoleciu międzywojennym była wciąż żywa, szczególnie w świadomości młodych pokoleń. Tekst jednego z jego utworów – Mam biało-czerwone serce – znalazł się w podręcznikach języka polskiego do kl. V szkoły podstawowej.