POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Wysłano 2003 kartek za kwotę 59170 zł.

POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją banknotów, dokumentów, druków zabezpieczonych i systemów IT

Nominacja za całokształt realizowanej w 2019 i 2020 roku działalności CSR mającej na celu upowszechnianie wiedzy o historii Polski XX wieku oraz wzmacnianie tożsamości narodowej

 

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, której historia sięga 1919 roku, od lat tworzy bezpieczne i innowacyjne rozwiązania dla administracji, przedsiębiorców i każdego z obywateli, w swoich codziennych działaniach łącząc tradycję ze współczesnością. To jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw branży security printing w Europie, a także spółka strategiczna Skarbu Państwa.

 

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, która odgrywa w PWPW znaczącą rolę, firma obejmuje mecenatem wiele inicjatyw społecznych, kulturalnych i naukowych. Z uwagi na historię spółki – nierozerwalnie związaną z historią Polski – szczególnie bliskie są jej projekty upowszechniające wiedzę o dziejach naszego narodu i pielęgnujące pamięć o najważniejszych wydarzeniach związanych z walką o niepodległość.

 

W 2019 roku Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych m.in. była sponsorem wystawy „Pieniądz czasów II wojny światowej” przygotowanej w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu wojny; włączyła się w akcję #mojaflaga z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej; a także uczciła pamięć o bohaterach walk o stolicę podczas uroczystych obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego organizowanych 2 sierpnia 2019 r. – w rocznicę zdobycia przez Powstańców Reduty PWPW – w siedzibie spółki. Firma od wielu lat dba też o rozpowszechnianie pamięci o historii i życiorysie kpt. Juliusza Kuleszy – jedynego żyjącego członka grupy PWB/17/S powołanej w trakcie Powstania Warszawskiego do obrony gmachu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

 

Firma od wielu lat dba też o rozpowszechnianie pamięci o historii i życiorysie kpt. Juliusza Kuleszy – jedynego żyjącego członka grupy PWB/17/S czyli powołanej w 1940 roku Podziemnej Wytwórni Banknotów, która w tracie Powstania Warszawskiego, wspomagana przez oddziały AK atakujące z zewnątrz broniła gmachu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

 

W celu upamiętnienia ważnych wydarzeń z historii Polski PWPW produkuje na zamówienie Poczty Polskiej okolicznościowe znaczki (w latach 2019-2020 były to m.in. znaczki z okazji 100. rocznicy Zaślubin Polski z morzem, Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” czy 100. rocznicy utworzenia PWPW).

 

Firma nie pozostaje również obojętna wobec problemów społecznych. W 2020 roku wsparła finansowo m.in.  akcję #ObiadyDlaBohaterów, chcąc w ten sposób podziękować żołnierzom Armii Krajowej za ich poświęcenie i walkę o wolność naszej Ojczyzny.