PKO BANK POLSKI | Bohateron

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję

Wysłano 1946 kartek za kwotę 46880 zł.

PKO BANK POLSKI

PKO BANK POLSKI

Srebrny BohaterON oraz Złoty BohaterON Publiczności w kategorii ,,Firma"

Nagroda za całokształt działań prospołecznych mających na celu ocalenie polskiej historii i tradycji dla kolejnych pokoleń oraz akcję PKO Bohaterom realizowaną przez pracowników banku

 

PKO Bank Polski to największy bank w kraju, który od ponad 100 lat zapewnia bezpieczne usługi i innowacyjne produkty finansowe milionom Polaków. Jako jedna z najstarszych instytucji finansowych w Polsce, buduje swój kapitał w oparciu o wartości i tradycje narodowe, prowadząc, inicjując oraz wpierając działania mające na celu upamiętnianie ważnych wydarzeń historycznych, edukację patriotyczną i promocję postaw obywatelskich. Jego zaangażowanie w budowę i rozwój świadomego historycznie społeczeństwa polega nie tylko na wsparciu instytucjonalnym, ale także aktywnościach podejmowanych przez jego pracowników.

 

W 2019 i 2020 roku bank angażował się w wiele projektów utrwalających pamięć historyczną i tożsamość narodową, zarówno o zasięgu lokalnym, jak i ogólnopolskim. Charakteryzowały się one dużą różnorodnością – od festiwali filmowych, poprzez wystawy, koncerty z udziałem gwiazd po biegi patriotyczne. Firma współpracowała m.in. z Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Polski i Klubem Jagiellońskim. Ponadto, PKO Bank Polski był partnerem strategicznym XI Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni oraz mecenasem multimedialnego spektaklu „1920. Wdzięczni bohaterom” zorganizowanego dla uczczenia stulecia Bitwy Warszawskiej. Firma co roku angażuje się również w imprezy biegowe upamiętniające ważne wydarzenia z historii Polski (PKO Półmaraton Solidarności na Lubelszczyźnie, Biegi „Tropem Wilczym” Pamięci Żołnierzy Wyklętych czy biegi historyczne z cyklu „Warszawska Triada Biegowa”).

 

W działania na rzecz bohaterów wydarzeń sprzed lat włączają się także pracownicy banku, którzy od lat oddają cześć Powstańcom Warszawskim oraz kontynuują i rozwijają rozpoczętą z własnej inicjatywy akcję „PKO Bohaterom”. W jej ramach pomagają Powstańcom Warszawskim znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej czy bytowej. Dzięki ich działaniom już pięć osób zyskało nowe lub wyremontowane i dostosowane do swoich potrzeb lokum, a dziesiątki kombatantów mogą liczyć na wsparcie materialne, rzeczowe, a przede wszystkim na czas i miłe słowo.