PKO BANK POLSKI | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

PKO BANK POLSKI

PKO BANK POLSKI

Srebrny BohaterON oraz Złoty BohaterON Publiczności w kategorii ,,Firma"

Nagroda za całokształt działań prospołecznych mających na celu ocalenie polskiej historii i tradycji dla kolejnych pokoleń oraz akcję PKO Bohaterom realizowaną przez pracowników banku

 

PKO Bank Polski to największy bank w kraju, który od ponad 100 lat zapewnia bezpieczne usługi i innowacyjne produkty finansowe milionom Polaków. Jako jedna z najstarszych instytucji finansowych w Polsce, buduje swój kapitał w oparciu o wartości i tradycje narodowe, prowadząc, inicjując oraz wpierając działania mające na celu upamiętnianie ważnych wydarzeń historycznych, edukację patriotyczną i promocję postaw obywatelskich. Jego zaangażowanie w budowę i rozwój świadomego historycznie społeczeństwa polega nie tylko na wsparciu instytucjonalnym, ale także aktywnościach podejmowanych przez jego pracowników.

 

W 2019 i 2020 roku bank angażował się w wiele projektów utrwalających pamięć historyczną i tożsamość narodową, zarówno o zasięgu lokalnym, jak i ogólnopolskim. Charakteryzowały się one dużą różnorodnością – od festiwali filmowych, poprzez wystawy, koncerty z udziałem gwiazd po biegi patriotyczne. Firma współpracowała m.in. z Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Polski i Klubem Jagiellońskim. Ponadto, PKO Bank Polski był partnerem strategicznym XI Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni oraz mecenasem multimedialnego spektaklu „1920. Wdzięczni bohaterom” zorganizowanego dla uczczenia stulecia Bitwy Warszawskiej. Firma co roku angażuje się również w imprezy biegowe upamiętniające ważne wydarzenia z historii Polski (PKO Półmaraton Solidarności na Lubelszczyźnie, Biegi „Tropem Wilczym” Pamięci Żołnierzy Wyklętych czy biegi historyczne z cyklu „Warszawska Triada Biegowa”).

 

W działania na rzecz bohaterów wydarzeń sprzed lat włączają się także pracownicy banku, którzy od lat oddają cześć Powstańcom Warszawskim oraz kontynuują i rozwijają rozpoczętą z własnej inicjatywy akcję „PKO Bohaterom”. W jej ramach pomagają Powstańcom Warszawskim znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej czy bytowej. Dzięki ich działaniom już pięć osób zyskało nowe lub wyremontowane i dostosowane do swoich potrzeb lokum, a dziesiątki kombatantów mogą liczyć na wsparcie materialne, rzeczowe, a przede wszystkim na czas i miłe słowo.