PKN ORLEN | Bohateron

PKN ORLEN

Jedna z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej

Złoty BohaterON Publiczności. Nominacja za całokształt realizowanej w 2018 r. działalności CSR mającej na celu wparcie projektów promujących historię Polski XX wieku

 

PKN ORLEN  bardzo aktywnie wpiera akcje patriotyczne oraz współorganizuje projekty mające na celu upamiętnienie historii Polski. Spółka wyraźnie podkreśla przywiązanie do naszego kraju. W 2018 r. PKN ORLEN wziął udział w licznych projektach upamiętniających rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przyczyniając się do edukacji społeczeństwa na temat ważnych wydarzeń historycznych oraz zaktywizowania działań na rzecz integracji międzypokoleniowej.

W celu krzewienia wśród Polaków postaw patriotycznych spółka zrealizowała spot z okazji Międzynarodowego Dnia Flagi: Bądź dumny, że jesteś Polakiem. Wywieś flagę!, a także w roli Mecenasa/Partnera/Sponsora włączyła się w wiele projektów i wydarzeń, m.in.: w Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci; Rejs Niepodległości. Dookoła świata pod żaglami; Rajd Śladami Żołnierzy Wyklętych, koncert 100 #WOLNOŚĆ czy spektakle teatralne w ramach projektu Blizny Pamięci – Rzecz o Janie Karskim.