PGNiG | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

PGNiG

Złoty BohaterON w kategorii ,,Firma"

Nagroda za realizowany w 2018 roku projekt Rachunek wdzięczności oraz wsparcie działań upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to firma, która szczególnie dba o zachowanie pamięci o bohaterach narodowych, poprzez zaangażowanie w projekty edukacyjne mając udział w szerzeniu wiedzy o historii naszego kraju. Spółka od kilku lat wraz z Fundacją realizuje projekt Rachunek wdzięczności kierowany m.in. do bohaterów walk o stolicę i polegający na pokryciu części opłat za gaz. Wspierając Powstańców Warszawskich, PGNiG pomaga grupie szczególnie zasłużonych dla polskiej niepodległości osób, których doświadczenia z okresu wojennego przywoływane w ich ciekawych opowieściach są wyjątkowym świadectwem patriotyzmu, lekcją historii i inspiracją dla kolejnych pokoleń.
W 2018 roku firma zaangażowała się również w szereg działań upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, wspierając m.in. projekt Stu Bohaterów na Stulecie Niepodległej, Roztoczański Rowerowy Rajd Niepodległości – Green Velo 2018 i zorganizowany w Kopenhadze koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
Dla uczczenia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na biało-czerwono podświetlono zabytkowy komin znajdujący się na terenie centrali PGNiG, a na budynku przy ul. Kasprzaka – siedzibie spółki – pojawił się ogromny symbol Polski Walczącej. Oba elementy przez 63 dni przypominały mieszkańcom Warszawy o odwadze i poświęceniu Powstańców.