PGE Polska Grupa Energetyczna | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

PGE Polska Grupa Energetyczna

PGE Polska Grupa Energetyczna

Nominacja za wspieranie inicjatyw służących pielęgnowaniu pamięci historycznej i postaw patriotycznych oraz budujących tożsamość narodową, które mają na celu zainteresować kolejne pokolenia historią i zagadnieniami związanymi z polską kulturą okresu wojennego. 

 

Polska Grupa Energetyczna od wielu lat świadomie podchodzi do budowania tożsamości narodowej i kształtowania wzorców patriotycznych w młodym pokoleniu. Wspiera działalności związane z szeroko pojętą edukacją historyczną – zarówno na szczeblu rządowym i samorządowym, jak i niewielkich instytucji o zasięgu lokalnym. 

 

PGE wspiera nie tylko konkretne wydarzenia, konkursy czy projekty. Pokazuje, jak ważna jest duma z historii kraju i okazuje wsparcie ważnym dla obywateli instytucjom. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe w Warszawie czy Zamek Królewski na Wawelu to tylko niektóre z ważnych na mapie miejsc, z którymi współpracuje Fundacja. Kolejne miesiące kooperacji z instytucjami historycznymi i mecenat projektów owocują edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych. PGE stara się także realnie wspierać uczestników i świadków historii. 

 

Fundacja PGE stale wspiera instytucje zajmujące się działalnością wystawienniczą, edukacyjną i naukową, dotyczącą upowszechniania wiedzy na temat historii Polski XX wieku. Przykładem jest objęcie mecenatem Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu. PGE jest również partnerem strategicznym Muzeum Powstania Warszawskiego. Co roku, 1 sierpnia, organizuje uroczystości „Energetycy w Powstaniu”. Wydarzenie ma na celu oddanie hołdu poległym w Powstaniu Warszawskim pracownikom Elektrowni Powiśle. 

 

Konkurs „Baczyński bez filtra” dotyczący polskiego poety-żołnierza to jedno z wielu działań patronackich, które podjęła PGE w 2022 roku.  Fundacja była również współorganizatorem konkursu „Śladami bohaterów Armii Krajowej” w związku z 80. rocznicą powstania Armii Krajowej. Jego celem było zainteresowanie młodzieży historią poprzez wykorzystanie nowoczesnych środków komunikacji.