PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA | Bohateron

PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA

PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA

Największa w Polsce firma w branży energetycznej

Finalista Nagrody BohaterONy 2019. Nominacja za wsparcie licznych inicjatyw realizowanych w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym mecenat nad „Koncertem dla Niepodległej” i premierą filmu „Niepodległość”

 

Wspieranie kultury i dziedzictwa narodowego to jeden z ważnych obszarów działania CSR PGE Polskiej Grupy Energetycznej. W 2018 roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości firma włączyła się w szereg inicjatyw mających na celu uczczenie tego wyjątkowego jubileuszu. W partnerstwie z PGE zrealizowano łącznie 81 inicjatyw w ponad 50 miejscowościach na terenie 12 województw, m.in. wakacyjne kino plenerowe „Polskie Drogi do Niepodległości” w Rzeszowie i Bydgoski Festiwal Muzyczny „Kontrasty-Niepodległa”.

Grupa PGE wsparła także wiele projektów o zasięgu ogólnopolskim, w tym uroczystą premierę filmu „Niepodległość” w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz „Koncert dla Niepodległej” na PGE Narodowym, podczas którego artyści zaśpiewali najważniejsze utwory muzyczne powstałe na przestrzeni ostatnich 100 lat.