PAWEŁ PAWŁOWSKI | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

PAWEŁ PAWŁOWSKI

PAWEŁ PAWŁOWSKI

Złoty BohaterON Publiczności w kategorii ,,Nauczyciel''

Nagroda za stwarzanie przestrzeni do działania, dokumentowania, odkrywania historii i budowania tożsamości lokalnej przez młodzież szkolną.

 

Jego dewizą jest stwarzanie przestrzeni, w której uczniowie mogą samodzielnie działać. Stawia na działania praktycznie zmierzające do tego, aby młodzi ludzie potrafili sami odkrywać, dokumentować, poznawać, rozumieć, pytać, słuchać oraz wykorzystywać poznaną wiedzę, która jest bardzo blisko nich, zachowywać ją, dzielić się nią i przekazywać innym. Bardzo często samodzielne planowanie działań, odkrywanie tajemnic daje młodzieży możliwość połączenia pasji ze zwiększeniem wiary we własne możliwości. Takie podejście do działań realizowanych z dziećmi i młodzieżą sprawia, że mają inne spojrzenie na historię omawianą na lekcjach. Pan Pawłowski dba o budowanie tożsamości lokalnej co prowadzi do odkrywania historii najbliższego otoczenia.

 

Pan Paweł Pawłowski jest inicjatorem i twórcą wystaw m.in. „Odważmy się być wolnymi’, „Nie tylko Dywizjon 303”; murali; koncertów np. „Nie pytaj o Polskę” Zespołu Fabryka i innych wydarzeń artystycznych. Dla uczczenia Odzyskania Niepodległości zorganizował festyn – „Jarmark Wolności” w trakcie którego odbył się Bieg uliczny, pokaz sprawności w wykonaniu junaków z OSP, ratowników i policjantów. Niezwykłą lekcją historii było zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu modelarskiego (modele kartonowe) dla dzieci i młodzieży pt. „Samoloty, okręty i pojazdy na których walczyli Polacy”. Udział w tym konkursie był poprzedzony warsztatami modelarskimi prowadzonymi przez pana Pawła. Inną inicjatywą cieszącą się dużą popularnością było zorganizowanie Festiwalu Gier Planszowych Patriotycznych. Dzięki nim młodzież nie tylko mogła w sposób atrakcyjny poznać wiele niezwykłych wydarzeń z naszej historii, ale też w sposób ciekawy spędzić wolny czas.