PATRICK NEY | Bohateron

PATRICK NEY

Brytyjski filmowiec i twórca od lat mieszkający w Polsce

Złoty BohaterON 2019. Nominacja za relację w Internecie przebiegu obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski wśród osób anglojęzycznych

 

Miłośnik polskiej historii. Mieszkający od 2010 roku w Polsce Brytyjczyk za cel obrał sobie zmianę podejścia obcokrajowców do naszego kraju. Na swoich profilach w mediach społecznościowych nie tylko promuje naszą rodzimą kulturę, ale również przedstawia tragizm historii naszego narodu, edukując ludzi na całym świecie.

1 sierpnia 2018 roku przeprowadził relację live na Facebooku z obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Transmisja odbywała się w języku angielskim. Ponadto, zrealizował wyjątkowy projekt 63 Days, w ramach którego nagrał 63 krótkie filmiki – na każdy dzień Powstania. Zaprezentował w nich historie uczestników walk o stolicę, miejsca tamtych wydarzeń i najważniejsze fakty związane z Powstaniem.

Ze swoim przekazem Patrick Ney w naturalny i bezpretensjonalny sposób dociera do dziesiątek tysięcy osób obserwujących go na Facebooku i subskrybujących jego kanał na YouTube.