Patrick Ney | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Patrick Ney

Złoty BohaterON w kategorii ,,Pasjonat''

Nagroda za relację w Internecie przebiegu obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski wśród osób anglojęzycznych.

Miłośnik polskiej historii. Mieszkający od 2010 roku w Polsce Brytyjczyk za cel obrał sobie zmianę podejścia obcokrajowców do naszego kraju. Na swoich profilach w mediach społecznościowych nie tylko promuje naszą rodzimą kulturę, ale również przedstawia tragizm historii naszego narodu, edukując ludzi na całym świecie.
1 sierpnia 2018 roku przeprowadził relację live na Facebooku z obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Transmisja odbywała się w języku angielskim. Ponadto, zrealizował wyjątkowy projekt 63 Days, w ramach którego nagrał 63 krótkie filmiki – na każdy dzień Powstania. Zaprezentował w nich historie uczestników walk o stolicę, miejsca tamtych wydarzeń i najważniejsze fakty związane z Powstaniem.
Ze swoim przekazem Patrick Ney w naturalny i bezpretensjonalny sposób dociera do dziesiątek tysięcy osób obserwujących go na Facebooku i subskrybujących jego kanał na YouTube.