Omenaa Mensah i Rafał Brzoska | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska

Nominacja za zorganizowanie największego prywatnego transportu pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej. Na ogarniętą wojną Ukrainę w kwietniu 2022 r. dotarł Konwój Polskich Serc 34 wagony wypełnione żywnością, lekami i innymi produktami pierwszej potrzeby. Logistykę zorganizowano we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych.

 

Dzięki współpracy Rafała Brzoski z biznesmenami z różnych branż i sercom wrażliwym na tragedię naszych wschodnich sąsiadów, wiele produktów udało się zakupić z upustami po koszcie wytworzenia lub otrzymać całkowicie za darmo. Pociąg wyruszył ze Śląska do Charkowa. Tam władze rozdysponowały towary wśród najbardziej potrzebujących.

 

W konwoju  znajdowały się: żywność – przede wszystkim produkty o długim terminie przydatności do spożycia (konserwy, mąka, ryż, kasza, olej, cukier, makaron, woda, suche pieczywo węglowodanowe), mleko, batony i napoje energetyczne; lekarstwa i środki opatrunkowe; śpiwory, pościel i koce.

 

Omenah Mensah i Rafał Brzoska nie ustają w apelach do międzynarodowych organizacji i firm. Jak przyznają, mają świadomość, że Ukraińcy walczą także o naszą wolność, więc pomoc – nie tylko militarna, ale i humanitarna, nie może zostać wstrzymana. Solidarność to broń, którą każdy z nas ma w swoich rękach.

 

Konwój humanitarny to jedna w wielu inicjatyw Małżonków związana z pomocą mieszkańcom Ukrainy. W pierwszych tygodniach agresji Rosji flota InPost (prezesem firmy jest Rafał Brzoska) przetransportowała bezpłatnie ponad 6000 ton pomocy do ukraińskich miast. Warto zaznaczyć, że Omenah Mensah i Rafał Brzoska aktywnie działają także w kraju, na rzecz przybywających do nas imigrantów zza wschodniej granicy. Otworzyli w Warszawie centrum edukacyjne, którego celem jest wsparcie uciekających przed wojną kobiet i dzieci w budowaniu nowego życia z dala od domu, w innym środowisku i kulturze.