Movie-Box Historia Bez Cenzury | Bohateron
VA
-
A
+
A A

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Akceptuję
VA
-
A
+
A A

Movie-Box Historia Bez Cenzury

Movie-Box Historia Bez Cenzury

Nominacja za humorystyczne i jednocześnie rzetelne przedstawienie ważnych wydarzeń i postaci z historii Polski i świata. Kanał w popularnym serwisie prowadzony jest regularnie w niebanalny i ciekawy sposób – tak, by zachęcić młodzież i dorosłych do spotkań z historią.  Charyzma prowadzącego w połączeniu z rzetelną dawką wiedzy merytorycznej to ich przepis na sukces i edukację historyczną mas. To Historia bez żadnej cenzury, która dociera do milionów odbiorców. Jak sami mówią – możecie zrezygnować z ich oglądania, chociaż będziecie pewnie żałować.

 

Historia bez Cenzury to kanał w popularnym serwisie video prowadzony przez firmę Movie-Box. Jego twórcami są Tomasz Okoń, który wraz z charyzmatycznym prowadzącym – Wojtkiem Drewniakiem tworzą treści tak ciekawe i przystępne, że liczby wyświetleń liczone są w milionach odsłon. Starają się opowiadać o historii w sposób ciekawy – tak, by zainteresować młodzież i przekazać im treści, które nie są prezentowane podczas edukacji w szkołach ani objęte podstawami programowymi. Video często oglądają również dorośli, którzy chcą odświeżyć wiedzę.

 

Mówiąc o wielkiej historii, twórcy kanału dbają o to, by mówić o tych, którzy żyli w cieniu tragicznych wydarzeń, jednocześnie próbując ocalić to, co w życiu jest najważniejsze. Przykładem takiego filmu może być obejrzana niemal 700 000 razy „Miłość w Auschwitz – ucieczka zakochanych z obozu”. Bohaterów połączyło najpiękniejsze uczucie w najtragiczniejszych czasach w samym środku piekła – obozie koncentracyjnym. Więźniowie Auschwitz, Cylia Cybulska i Jurek Bielecki, powiedzieli „tak” uczuciu i „tak” ucieczce. Czy „tak” powiedziało im szczęśliwe zakończenie? Historii bez Cenzury nie da się opowiedzieć – filmy trzeba po prostu obejrzeć i posłuchać. To historie bez cienia znużenia. 

 

Historia Polski to niejedyny zakres tematyczny. Wybrane filmy poświęcone są codzienności i prozaicznym czynnościom, zapomnianym i nieznanym dotąd postaciom ze świata polityki czy sztuki. Wszystkim, którzy w mniejszy lub większy sposób kształtowali naszą kulturę i historię oczywiście. Twórcy zgodnie podkreślają, że czują zaangażowanie swoich widzów i bliskość emocjonalną z tymi, którzy siedzą po drugiej stronie ekranu. Odbiorcy zaś doceniają wartość merytoryczną publikacji, dbałość o źródła i konsultowanie materiałów z naukowcami. Ich pasja stała się pracą – rozwijają kanał na warunkach komercyjnych nigdy nie idąc na ustępstwa w zakresie wartości merytorycznej.